Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 830
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sławni i znani

Sobota, 3 grudnia 2022, 7:19
Autor: red
Świdnica: Sławni i znani
Fot. UM Świdnica
Słynna uczona astronomka Maria Kunic, największy as myśliwski I wojny światowej „Czerwony Baron”, ostatni niezależny książę piastowski na Śląsku Bolko II Mały – to tylko część znanych osób, które mieszkały i działały w Świdnicy.

Więcej sławnych nazwisk związanych ze Świdnicą można od teraz poznać dzięki nowemu Questowi – edukacyjnej grze terenowej, przygotowanej przez Urząd Miejski w Świdnicy we współpracy z Fundacją Calamita. Dobra zabawa gwarantowana, a na pierwszych questowiczów czekają miłe upominki.

Quest „Sławni i znani ze Świdnicą związani”, którego opiekunem jest Wydział Promocji oraz Wydział Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy, rozpoczyna się przy wejściu do dworca kolejowego w Świdnicy. Do przejścia jest 4,6 km, a na spacer trzeba sobie zarezerwować około 80 minut.

Quest można przemierzać na dwa sposoby:

z ulotką papierową
wydrukuj ulotkę ze strony: https://questy.org.pl/quest/slawni-i-znani-ze-swidnica-zwiazani lub odbierz ją w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy (ul. Rynek 39-40)

z bezpłatną aplikacją mobilną „Questy – Wyprawy Odkrywców”, dostępną dla systemu Android i iOS (zainstaluj aplikację, załóż konto użytkownika i wyszukaj Quest)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group