Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Śledztwo w sprawie śmierci 50–letniej kobiety ze Strzegomia

Środa, 9 marca 2016, 16:12
Aktualizacja: 16:14
Autor: opr.red.
Region: Śledztwo w sprawie śmierci 50–letniej kobiety ze Strzegomia
Fot. użyczone
Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w sprawie spowodowania w dniu 4 marca 2016r. ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 50–letniej kobiety, skutkującego jej zgonem w dniu 7 marca 2016r., to jest o czyn z art. 156 § 3 kk.

W dniu 4 marca 2016r. ok. godz. 9.00 jadące samochodem małżeństwo, na drodze W374 między Strzegomiem a Wieśnicą zauważyło kobietę, idącą rowem wzdłuż drogi, której zachowanie wskazywało, że może potrzebować pomocy. Z uwagi na widoczne na jej odzieży i ciele ślady działania ognia na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i policję. Kobietą okazała się 50-letnia mieszkanka Strzegomia. Z uwagi na stan zdrowia (widoczne ślady poparzeń na ciele) z kobietą był utrudniony kontakt słowny, nie potrafiła powiedzieć co się stało.

Zespół pogotowia ratunkowego udzielił pokrzywdzonej niezbędnej pomocy medycznej i niezwłocznie śmigłowcem przetransportowano ją do specjalistycznego szpitala w Nowej Soli. Kobieta zmarła w dniu 7 marca 2016r. na skutek wstrząsu pooparzeniowego. W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok stwierdzono u pokrzywdzonej obrażenia w postaci oparzeń III i IV stopnia ponad połowy ciała.

Pokrzywdzona z uwagi na stan zdrowia nie zdążyła być przesłuchana. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 1 marca b.r. pokrzywdzona przyjechała do Strzegomia z Holandii na pogrzeb swojego brata. W dniu 4 marca b.r. o godz. 5.30 wyszła z domu rodziny w Strzegomiu, u której się zatrzymała, z zamiarem udania się na przystanek w okolicach sklepu Lidl w Strzegomiu celem powrotu busem do Holandii. Miała ze sobą dwie torby na kółkach, torebkę z dokumentami i pieniędzmi.

W śledztwie wykonywane są intensywne czynności procesowe w celu ustalenia sprawców przestępstwa, faktycznego przebiegu zdarzenia, miejsca spowodowania obrażeń ciała pokrzywdzonej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group