Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Śledztwo w związku z ujawnieniem zwłok małżonków w świdnickim parku

Piątek, 12 września 2014, 11:55
Aktualizacja: 11:56
Autor: red.
Świdnica: Śledztwo w związku z ujawnieniem zwłok małżonków w świdnickim parku
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w związku z ujawnieniem w dniu 8 września b.r. w godzinach rannych w Parku Centralnym w Świdnicy, zwłok dwóch osób z widocznymi ranami ciętymi szyi. Ofiarami okazali się małżonkowie w wieku 65 i 63 lat, mieszkańcy Świdnicy.

Przeprowadzone dotychczas czynności dowodowe, w tym oględziny miejsca ujawnienia zwłok, wstępne wyniki sekcji zwłok oraz zeznania świadków, w tym członków najbliższej rodziny, pozwalają na przyjęcie jako najbardziej prawdopodobnej wersji zdarzenia tzw. samobójstwa rozszerzonego.

W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok biegły z zakresu medycyny sądowej wskazał wstępnie jako bezpośrednią przyczynę zgonu obojga zmarłych, zator powietrzny serca powstały w wyniku przecięcia żył szyjnych w następstwie ran ciętych szyi. Na ciele kobiety biegły ujawnił co najmniej cztery rany cięte szyi, natomiast na ciele mężczyzny jedną ranę ciętą.

W trakcie oględzin zwłok w miejscu ich ujawnienia, stwierdzono w ręku mężczyzny, po obróceniu jego zwłok na wznak, duży nóż.

W trakcie prowadzonego śledztwa wyjaśniane będą okoliczności zdarzenia, w szczególności motywacja działania ofiar. Śledztwo prowadzone jest także w celu ustalenia czy w zdarzeniu w jakikolwiek sposób miały udział osoby trzecie, w tym również poprzez namowę lub udzielenie pomocy ofiarom do targnięcia się na własne życie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group