Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom/Kraj: Słodownia Strzegom w gronie „Diamentów Forbesa 2014”

Czwartek, 27 marca 2014, 15:21
Aktualizacja: 15:25
Autor: red.
Strzegom/Kraj: Słodownia Strzegom w gronie „Diamentów Forbesa 2014”
Fot. użyczone
Słodownia Strzegom, jeden z najbardziej liczących się na polskim rynku producentów słodu – podstawowego surowca w produkcji piwa – została wyróżniona w prestiżowym rankingu „Diamenty Forbesa 2014". Firma zajęła 6. miejsce w grupie średnich przedsiębiorstw z Dolnego Śląska, odnotowujących wartość przychodów w przedziale między 50 a 250 mln zł.

Nagroda ma charakter czysto biznesowy, ponieważ podstawą do jej przyznania jest analiza wyników ekonomicznych. Na listę „Diamentów” trafiły firmy, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. Oceniane były na podstawie sprawozdań finansowych złożonych do Krajowego Rejestru Sądowego w 2013 roku. Dodatkowo została sprawdzona geneza wyniku laureatów w celu wyeliminowania przedsiębiorstw, w których skokowy wzrost wartości był efektem jednorazowych zdarzeń nadzwyczajnych.

W zestawieniu Diamentów znalazły się te przedsiębiorstwa, których przeciętny roczny wzrost wartości wynosi co najmniej 15 %. Premiowane były wyniki finansowe odnotowane w ostatnim badanym okresie tj. w latach 2011-2012.

- To oczywiste, że cieszymy się z tego wyróżnienia - mówi Krzysztof Czaplicki, Prezes Zarządu Słodowni Strzegom Sp. z o.o. - warto przy tej okazji podkreślić, że naszą politykę biznesową realizujemy w ścisłej współpracy z naszą spółką-matką DMG Polska. Decyzje inwestycyjne, zakupowe, marketing, sprzedaż - wszystko jest między nami skorelowane. Dzięki temu osiągamy synergię parametrów decydujących o sukcesach ekonomicznych".

Analitycy i eksperci wywiadowni Bisnode Polska wyceniali przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską. Łączy ona metodę majątkową i dochodową. Pierwsza nie wycenia potencjału pracowników i posiadanego know-how. Wycena na podstawie zysków nie uwzględnia z kolei wrażliwości na zmiany sezonowe lub koniunkturalne, które wpływają na ich poziom.

Na liście ogólnopolskiej Słodownia Strzegom zajęła 81. pozycję w kategorii średnich firm. Łącznie w tegorocznym rankingu uwzględniono ponad 2 tys. przedsiębiorstw, w tym 154 z woj. dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group