Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Słoneczne Święto Ziemniaka w Świebodzicach

Wtorek, 8 października 2013, 13:20
Aktualizacja: 13:22
Autor: red.
Świebodzice: Słoneczne Święto Ziemniaka w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Już po raz kolejny świebodziczanie bawili się na dorocznym Święcie Ziemniaka. W sobotnie przedpołudnie 5 października mali i duzi mieszkańcy naszego miasta mogli miło spędzić czas na dwóch festynach.

Święto Ziemniaka odbywało się jednocześnie w dwóch miejscach: na placu apelowym przy Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych na Osiedlu Piastowskim oraz na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 3. Frekwencja dopisała w obu miejscach, bo też atrakcji organizatorzy przygotowali naprawdę sporo.

Były konkursy, zabawy, występy artystyczne przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych a także pokaz taneczny dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. Na łasuchów czekały pyszne, domowe wypieki, które można było nabyć za symboliczną opłatą, a jeśli ktoś miał ochotę na coś bardziej konkretnego, na stoisku parafii pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego serwowano pieczone kiełbaski i domowy bigos, a także pierogi ruskie. Nie zabrakło także obowiązkowego ziemniaka pod różnymi postaciami.

Miłośnicy adrenaliny mogli poszaleć na symulatorze jazdy samochodem; dla spragnionych ruchu były konkurencje sportowe, m. in. gra w piłkarzyki, konkurs w skakaniu na skakance, rzucie do celu, a także zmagania przygotowane przez Stowarzyszenie Bona Fide.

Panie mogły się zmierzyć w sztafecie z siatkami wypełnionymi - a jakże -ziemniakami. Do wymiany garażowej zachęcały członkinie Stowarzyszenia 3. Wieku. Dla maluchów były dmuchańce, malowanie buziek czy robienie zwierzątek z ziemniaków i kasztanów. Z pewnością każdy uczestnik znalazł na festynie coś interesującego dla siebie.
Oba festyny odwiedził burmistrz Bogdan Kożuchowicz a także miejscy radni.

Organizatorami Święta Ziemniaka i głównymi sponsorami byli: Urząd Miejski w Świebodzicach i Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach, współorganizatorami byli: Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 3, Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 3, Ośrodek Sportu i Rekreacji; partnerzy: Stowarzyszenie Bona Fide, Parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, LO w Świebodzicach, ZHP Szczep Harcerski Imago w Świebodzicach, Stowarzyszenie 3. Wieku.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group