Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 759
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Słowacy u burmistrza

Sobota, 15 października 2022, 7:46
Autor: red
Świebodzice: Słowacy u burmistrza
Fot. UM Świebodzice
Celem programu Erasmus + jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji oraz wspieraniu wszechstronnego rozwoju. W ramach współpracy międzynarodowej młodzież szkolna ze słowackiego miasta Hrusov przyjechała do Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzicach.

13 października w Ratuszu Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga spotkał się z grupą 50 uczniów i opiekunów z naszego miasta partnerskiego. W spotkaniu udział wzięły również: Dyrektor SP nr 2 Teresa Walczak-Jusiel, Wicedyrektorka Dorota Piwko oraz koordynatorzy projektu.

Wizyta przebiegła w milej i serdecznej atmosferze. Burmistrz pogratulował organizatorom świetnej inicjatywy, podziękował gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 2 za przygotowanie ciekawego programu, dzięki któremu młodzież mogła poznać nie tylko Świebodzice, ale również okoliczne atrakcje, z których największą niewątpliwie jest Zamek Książ. Włodarz Świebodzic opowiadał o pracy Urzędu Miejskiego, o placówkach oświatowych w mieście oraz podkreślił jak ważne jest partnerstwo naszych miast.

Podczas wizyty Burmistrz Paweł Ozga przekazał na ręce Dyrektora słowackiej placówki kosz podarunkowy dla Włodarza Miasta Hrusov Pavla Bendika, a wszystkim uczestnikom spotkania wręczył upominki podarowane przez naszych lokalnych partnerów. Zwieńczeniem wizyty było zrobienie wspólnego zdjęcia na schodach Ratusza z symbolem miasta – flagą Świebodzic.

Za wsparcie dziękujemy firmom:

- ZPC Śnieżka;

- Termet;

- Metal-Plast;

- PWPO-T PROMONT;

- Santander Bank Polska;

- Aquapol Polska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group