Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1044
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Smak życia

Środa, 13 listopada 2019, 11:02
Aktualizacja: Czwartek, 14 listopada 2019, 10:04
Autor: red
Świdnica: Smak życia
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy zrealizowali Projekt "Smak życia – droga od kuchni regionalnej do kuchni fusion" ze środków Polsko–Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji MEN.

W ramach wymiany uczniowie nabyli wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie realizując wspólny harmonogram z grupą projektową z Ukrainy. Razem spędzili czas zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie poznając kulturę, obyczaje, historię, dzieląc się soją wiedzą i umiejętnościami, tworząc i kreując jakość we współczesnym szkolnictwie.

W ramach wymiany zorganizowano zajęcia warsztatowe, zawodoznawcze, szkolenia, pogadanki, wykłady tematyczne dotyczące żywienia i dietetyki. Nie zabrakło narodowych akcentów - zarówno po polskiej, jak i ukraińskiej stronie. Współczesna szkoła, to szkoła kreatywna i innowacyjna, dlatego staramy się pobudzać do myślenia i namawiamy do spełniania marzeń. Każde doświadczenie to krok naprzód, w życie, które czeka na ludzi twórczych. Jako szkoła potrafimy inspirować, dlatego efektem naszej pracy jest publikacja książki w języku polskim i ukraińskim "Smak życia - od kuchni regionalnych do kuchni fusion". Naszymi pomysłami pragniemy podzielić się ze wszystkimi, którzy kochają kuchnię tak samo jak my.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group