Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: SMILE – uśmiechnij się dla Mai

Niedziela, 11 stycznia 2015, 12:18
Aktualizacja: 21:21
Autor: red.
Świdnica: SMILE – uśmiechnij się dla Mai
Fot. archiwum
Ośmioletnia świdniczanka Maja Tyczyno już zawsze będzie nam się kojarzyć z uśmiechem. 8 lutego właśnie dla niej w Świdnicy wystąpi kolejny kabaret – SMILE.

Nie może Was na tym wesołym spektaklu zabraknąć, bo Mai trzeba i warto pomagać. Ta przeurocza dziewczynka urodziła się z rzadką wadą genetyczną, która pociągnęła za sobą aż dziewięć wad wrodzonych. U Mai stwierdzono poszerzenie komór bocznych mózgowia, czyli tak zwane wodogłowie, wadę słuchu, wadę wzroku, wadę w przegrodzie nosowo-gardłowej, wadę przełyku, wadę żołądka, wadę nerek, skrócone kończyny dolne i górne (z czasem zaczęło się to wyrównywać), dysmorfię twarzoczaszki. A niedawno stwierdzono także częściowy autyzm... Jej mama Małgorzata Tyczyno każdego dnia pracuje na przyszłość Mai i własną. – To jest moja przyszłość – mówi bez ogródek. Jej córka waży teraz blisko 19 kilogramów. Filigranowa Gosia codziennie znosi ją i wnosi na drugie piętro. Kiedy Maja będzie chodzić, a już wiadomo, że będzie, mama będzie mogła ją zwyczajnie wziąć za rękę i pójść na zakupy czy na spacer.

Występ kabaretu SMILE odbędzie się 8 lutego o godz. 18.00 w teatrze miejskim. Bilety w cenie 35 zł są do nabycia w Sudeckim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, ul. Długa 33 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 19.00, w czwartki – od 8.00 do 21.00.

Dotychczas dla Mai wystąpił już Kabaret Młodych Panów oraz Grupa MoCarta. Dzięki ich wsparciu dziewczynka ma prowadzoną stałą rehabilitację.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group