Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1471
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Śniadanie biznesowe

Piątek, 12 maja 2023, 7:51
Autor: red
Świdnica: Śniadanie biznesowe
Fot. UM Świdnica
Kilkudziesięciu przedsiębiorców i menedżerów ze Świdnicy i okolic wzięło udział w Dolnośląskim Śniadaniu Biznesowym, które odbyło się w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw w Świdnicy. Jego inicjatorem jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Gości przywitała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska oraz w imieniu marszałka – dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Bartłomiej Kubicz.

– Jesteśmy po to, żeby dostarczać przedsiębiorcom sporą porcję wiedzy. Takie spotkania mam nadzieję, że są inspiracją i wyznaczeniem kierunków rozwoju dla firm. Myślę, że zawsze warto sięgać po zewnętrzne źródła finansowania, dlatego liczę, że spędzony tu czas będzie okazją do konsultacji, wymiany doświadczeń i rozmów z ekspertami – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

O możliwości pozyskania środków z funduszy europejskich opowiedziała Monika Winnicka, specjalista w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich UMWD. Przedsiębiorcy z Dolnego Śląska będą mogli skorzystać z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska. Do dyspozycji będą środki w wysokości 11 mld zł i będą one dostępne w formie dotacji, grantów i pożyczek.

Iwona Siewert, dyrektor Funduszu Pożyczkowego z Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zaprezentowała z kolei ofertę pożyczek rozwojowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, niezależnie od ich stażu – bez prowizji i marży. Natomiast Tadeusz Błażejewski z Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego przedstawił ofertę tej instytucji, która specjalizuje się w poręczeniach kredytów i leasingów.

Poruszona została także kwestia dobrowolnego ZUS-u. W ramach tego pomysłu, to od decyzji przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą ma zależeć, czy będzie opłacał składki na ZUS – przy zachowaniu obowiązkowej składki zdrowotnej na NFZ, czy też będzie oszczędzał na przyszłą emeryturę samodzielnie.

Formuła spotkań jest dla przedsiębiorców interesująca z uwagi na możliwość biznesowego networkingu, czyli budowania sieci kontaktów. Po części oficjalnej, uczestnicy spotkania mogli porozmawiać w kuluarach z ekspertami o zaprezentowanych ofertach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group