Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Śniadanie daje moc

Środa, 20 listopada 2013, 11:11
Aktualizacja: 11:11
Autor: red.
Świdnica: Śniadanie daje moc
Fot. użyczone
W Dniu Zdrowego Śniadania uczniowie klas I–III ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy aktywnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Wspólne śniadanie dziecka, rodzica, nauczyciela to świetna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe odżywianie.

W klasach odbyły się poprzedzające akcję zajęcia edukacyjne, dzięki którym uczniowie poznali normy wynikające z piramidy żywieniowej. Znając receptę na właściwe odżywianie dzieci poprzynosiły zdrowe i pożywne produkty do przygotowania wspólnego śniadania w klasie.

Dzieci wraz z rodzicami zadbali w tym dniu o kulturalne przygotowanie stołów do posiłku oraz o podstawowe zasady higieny, czyli umycie rąk przed wykonywaniem kanapek.

Mali kucharze wykazali się bogatą wyobraźnią. Z przyniesionych produktów powstawały kolorowe, wesołe kanapki. Z jednego talerzyka uśmiechał się wesoły pajacyk, z drugiego śliczna dziewczynka, a z innego zielony stwór. Tak wykonane i przyozdobione kanapki, uatrakcyjniały ich pracę i wzmagały apetyt.

Dzieci w kulturalny sposób spożywały zrobione przez siebie kanapki, niektóre z nich próbowały nawet nowych smaków. Dzieliły się z innymi kanapkami wykonanymi przez siebie. Rozmawiały między sobą o tym, co lubią jeść na śniadanie, co im dzisiaj smakowało i co będą chciały zmienić w dotychczasowym spożywaniu posiłku.

Przygotowanymi kanapkami, sałatkami poczęstowali kolegów i koleżanki ze starszych klas, nauczycieli i pracowników szkoły. Po zakończonym posiłku dzieci narysowały wspólne śniadanie – co im najbardziej się podobało, co sobie wybrały na poranny posiłek. Powstała z tego wystawa, która przypomina dzieciom o najważniejszych celach akcji „Śniadanie daje moc”. Uczniowie zrozumieli, że prawidłowe żywienie jest jednym z czynników mających wpływ na wzrost, rozwój i zdrowie dziecka. Odpowiednia dieta zapewni im harmonijny wzrost, dojrzewanie, sprawność fizyczną oraz zdolność do nauki, chroni też przed niedoborami pokarmowymi i przed rozwojem chorób powstających na tle wadliwego żywienia.

Całość akcji „Śniadanie daje moc” obserwował Samorząd klas I-III pod kierunkiem Anny Worobiec i Haliny Styrny, a wnioski zamieścił w tym reportażu.

(SP 6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group