Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1020
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Śniadanie daje moc

Piątek, 11 listopada 2016, 8:42
Autor: red
Świebodzice: Śniadanie daje moc
Fot. UM Świebodzice
To akcja, którą przeprowadzili najmłodsi uczniowie w Publicznym Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach.

Uczniowie i ich rodzice przygotowywali zdrowy posiłek, pełen witamin i dodający energii. Do wspólnego degustowania i edukacyjnego spektaklu zaprosili gości, między innymi Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza.

Pod opieką: Elżbiety Szram i Beaty Boratyn uczniowie klas II przygotowali występ, w którym przekonywali do zdrowego stylu życia i odżywiania. W oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania w ciekawy i zabawny sposób dzieci przekazały swoim kolegom wiedzę o roli prawidłowego żywienia. Było "Szkolne Radio Nowinki", księżniczka, która zamiast warzyw i owoców wolała słodycze, piękne dekoracja i kostiumy.

Szkolny hol pachniał i mienił się kolorami warzyw i owoców. Nie zabrakło przepysznych sałatek, kanapek, koktajli i wielu innych, zdrowych przekąsek z finezją wymyślonych przez rodziców i dzieci.

Walory artystyczne, jak i kulinarne, zostały docenione przez gości. Ze smakiem i uśmiechem wszystkie te wspaniałości degustowali: Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach Elżbieta Krzan oraz Wiceprezes Sylwia Wawrzyńczyk, Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM Zofia Choińska, dyrektor Przedszkola nr 2 Alicja Mokrzyńska oraz dyrektor PZSPG Teresa Walczak-Jusiel i wicedyrektor Renata Kaczmarek.
- Przygotowaliście nie tylko fantastyczne przedstawienie, ale i pyszne i zdrowe jedzenie, jestem pod ogromnym wrażeniem – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który z każdego przygotowanego przez dzieci stoiska starał się coś spróbować.

Warto podkreślić, że w szkole od dłuższego czasu propagowany jest zdrowy styl życia i odżywiania się, uczniowie spotykają się także z panią dietetyk, która opowiada o właściwym i zbilansowanym żywieniu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group