Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Śniadanie daje moc” w Szkole Podstawowej nr 6

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 12 listopada 2015, 11:59
Autor: opr.red.
Fot. organizatorzy
W Dniu Zdrowego Śniadania, uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I–III ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy kolejny raz wzięli czynny udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

Wspólne śniadanie dziecka, rodzica, nauczyciela to świetna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe odżywianie. W klasach odbyły się poprzedzające akcję zajęcia edukacyjne, dzięki którym uczniowie poznali normy wynikające z piramidy żywieniowej. Znając receptę na właściwe odżywianie dzieci poprzynosiły zdrowe i pożywne produkty do przygotowania wspólnego śniadania w klasie.

Dzieci wraz z rodzicami zadbali w tym dniu o kulturalne przygotowanie stołów do posiłku oraz o podstawowe zasady higieny, czyli umycie rąk przed wykonywaniem kanapek. Mali kucharze wykazali się bogatą wyobraźnią. Z przyniesionych produktów powstawały kolorowe, dekoracyjne kanapki. Przybrały one rozmaite kształty. Były to fantazyjne postacie z bajek, ulubione zwierzątka. Nie można było oderwać wzroku od smacznie wyglądających sałatek na kolorowych miseczkach. Tak wykonane i przyozdobione potrawy według różnych pomysłów dzieci, uatrakcyjniały ich pracę i wzmagały apetyt.

W kulturalny sposób spożywały zrobione przez siebie kanapki, sałatki, a niektóre z nich próbowały nawet nowych smaków. Dzieliły się z innymi kanapkami wykonanymi przez siebie. Rozmawiały między sobą o tym, co lubią jeść na śniadanie, co im dzisiaj smakowało i co będą chciały zmienić w dotychczasowym spożywaniu posiłku.

Przygotowanymi kanapkami, sałatkami poczęstowali kolegów i koleżanki ze starszych klas, nauczycieli i pracowników szkoły.
Po zakończonym posiłku dzieci narysowały wspólne śniadanie – co im najbardziej się podobało, co sobie wybrały na wspólne śniadanie. Powstała z tego wystawa, która przypomina dzieciom o najważniejszych celach akcji „Śniadanie daje moc”.
Uczniowie zrozumieli, że prawidłowe żywienie jest jednym z czynników mających wpływ na wzrost, rozwój i zdrowie dziecka.

Odpowiednia dieta zapewni im harmonijny wzrost, dojrzewanie, sprawność fizyczną oraz zdolność do nauki, chroni też przed niedoborami pokarmowymi i przed rozwojem chorób powstających na tle wadliwego żywienia.

Całość akcji „Śniadanie daje moc” obserwował Samorząd klas I-III pod kierunkiem pani Anny Worobiec i pani Haliny Styrny, a wnioski zamieścił w tym reportażu. Efekty wspólnej pracy można zobaczyć w galerii zdjęć.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group