Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna: Śniadanie patriotyczne

Sobota, 12 listopada 2011, 17:26
Aktualizacja: 17:59
Autor: red.
Bystrzyca Górna: Śniadanie patriotyczne
Fot. Urząd Gminy Świdnica
Uroczystą Mszą Świętą mieszkańcy Parafii w Bystrzycy Górnej upamiętnili 93. r. odzyskania Niepodległości. Następnym punktem obchodów tego Święta było wspólne śniadanie patriotyczne.

To już trzecie tego typu spotkanie organizowane przez Parafię w Bystrzycy Górnej i p. Henryka Kończaka, byłego radnego Rady Gminy Świdnica. Wypełniona po brzegi świetlica w Bystrzycy Górnej zgromadziła zaproszonych gości, wielopokoleniowe rodziny, kombatantów, kleryków WSD w Świdnicy, dzieci i młodzież, którzy wspólnie świętowali Dzień Niepodległości. Stąd też w programie uroczystości nie zabrakło akcentów nawiązujących do historii niepodległościowych, które przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej, oraz ZPiT „Bystrzyca” Wystąpiła także Marta Adamczyk, uczennica z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej, prezentując utwór „Ja to mam szczęście”. Przepiękna interpretacja uczestniczki II Festiwalu Pieśni Patriotycznej zyskała aplauz publiczności.

W tym dniu, w Bystrzycy Górnej gościła również 50-osobowa grupa młodych tancerzy ze szkoły znanego ukraińskiego tancerza Włada Jamy oraz zespołu folklorystycznego „Dywocwit”. Choreografowie i trenerzy pracujący z młodymi ludźmi to wielokrotni mistrzowie Ukrainy, finaliści mistrzostw świata” Wasyl Szeremeta, Natalia Czaszecznikowa, Jurij Kosowicz czy Anna Taras. W repertuarze znajduje się ponad 30 kompozycji choreograficznych, opracowanych zgodnie z wymogami współczesnej estrady. Prawdziwą perłą i dumą szkoły jest aktualna wicemistrzyni świata w show tanecznym – Ilona Fedoro.
Patriotą nie jest się tylko podczas wielkich zagrożeń, ale jest się nim także, na co dzień wtedy, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski, kiedy pamięta się o ważnych wydarzeniach, rocznicach - jak chociażby o tej 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez organizację śniadania patriotycznego mieszkańcy Parafii Bystrzycy Górnej po raz kolejny udowodnili, że potrafią nie tylko wiele mówić o miłości do ojczyzny, ale również ocalić od zapomnienia historię polskiej niepodległości.

Urząd Gminy Świdnica

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group