Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Śniadanie wielkanocne w ŚDS

Wtorek, 11 kwietnia 2017, 13:02
Aktualizacja: 16:04
Autor: red
Świebodzice: Śniadanie wielkanocne w ŚDS
Fot. UM Świebodzice
Własnoręcznie przygotowali ozdoby, potrawy na stół, a także przepiękne, wypalane w drewnie, zaproszenia. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy zaprosili na świąteczne spotkanie władze miasta i przyjaciół placówki.

Śniadanie wielkanocne w ŚDS odbyło się w czwartek, 6 kwietnia. Do wspólnego stołu z podopiecznymi domu zasiedli: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, radna Rady Miejskiej Zofia Marek, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Siekierzyńska a także ksiądz Andrzej Białek, proboszcz parafii pw. Św. Franciszka. Obecni byli także pracownicy Domu wraz z kierownik ośrodka, Izabelą Gaweł.
- W tym miejscu czuje się wyjątkową, serdeczną, niemalże rodzinną atmosferę, dziękuję za zaproszenie i życzę Państwu wspaniałych, rodzinnych, pełnych ciepła świąt – życzył zebranym burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W Środowiskowym Domu Samopomocy przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi, które ukończyły 18 rok życia. Jest to miejsce, które pozwala im się zaktywizować, zintegrować społecznie.

Dom zapewnia wsparcie psychologiczne, pomoc oraz szereg działań rehabilitacyjnych, które mają na celu poprawę jakości życia i funkcjonowania w społeczeństwie, jak również funkcjonowania w życiu codziennym osobom, które samodzielnie nie radzą sobie z zadaniami pojawiającymi się każdego dnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group