Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sobota pełna wydarzeń przed nami

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 19 maja 2018, 9:21
Autor: red
Fot. organizatorzy
To będzie wyjątkowo aktywny dzień i różnorodność propozycji na spędzenie wolnego czasu. W sobotę, 19 maja, zapraszamy świebodziczan aż na trzy wydarzenia, na wszystkie jest wstęp wolny.

Jako pierwszy startuje Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Uniwersytetów 3. Wieku i Stowarzyszeń. Zapraszamy w imieniu świebodzickiego Stowarzyszenia „Senior=Aktywny Obywatel”. Start – godz. 11:00 w Rynku. Planowana trasa wiedzie przez Książański Park Krajobrazowy, a finałem będzie wspólne, integracyjne ognisko w Dolinie Różaneczników. Wydarzeniu jak co roku patronuje honorowo Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz.

O tej samej godzinie rozpocznie się także festyn charytatywny na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2. Pod hasłem „Gramy dla Kasjana” prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla wałbrzyszanina, chorującego na dziecięce porażenie mózgowe. W programie jest bardzo wiele atrakcji, koncerty, przejażdżki na motocyklach, przejażdżki konne, domowe wypieki, zabawy dla dzieci i wiele innych. Świebodziczanie wielokrotnie pokazali, że potrafią wspaniale pomagać potrzebującym, dlatego tym bardziej zapraszamy do udziału w tym festynie. Impreza potrwa do godz. 17:00, objęta została również Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza.

A o godz. 19:15 warto zajrzeć do kościoła pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego na Osiedlu Piastowskim. Odbędzie się tu koncert gospel w wykonaniu chóru z naszego partnerskiego miasta w Waldbröl. Goście z Niemiec spędzą w Świebodzicach i okolicach cztery dni. 30-osobowa grupa odwiedzi m. in. pobliski Zamek Książ i Wrocław.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group