Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sodoma i Gomora na Zarzeczu?

Środa, 12 października 2011, 7:48
Aktualizacja: 1:18
Autor: GrA
Świdnica: Sodoma i Gomora na Zarzeczu?
Fot. AG
Tak przynajmniej twierdzą mieszkańcy osiedla Zarzecze. Konkretnie chodzi imprezy organizowane na jednym z osiedlowych placów zabaw.

- To nie plac zabaw, a plac prostytucji – oburzał się na wczorajszym spotkaniu mieszkańców osiedla Zarzecze z prezydentem Świdnicy Wojciechem Murdzkiem, jeden z jego mieszkańców. – Na stole ping-pongowym dosłownie chłopcy kładą się na dziewczynach, piją alkohol, a obok siedzą matki z dziećmi. Imprezy trwają w dzień i w nocy.
Nie pomagają interwencje Straży Miejskiej. – Wielokrotnie dzwoniłem i owszem Straż przyjeżdża jest spokój, odjeżdża i znów się zaczyna – dodaje wzburzony mieszkaniec osiedla. Spraw być może rozwiąże zainstalowanie przenośnego monitoringu. – Mam w tej kwestii mieszane uczucia. Technicznie mamy możliwość zainstalowania w tym miejscu przenośnego monitoringu. Wówczas nie będzie już zabawy w ciuciubabkę, a będziemy mieli materiał dowodowy – wyjaśniał podczas spotkania prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.
Zarzeczanie mają także problem z osiedlowym boiskiem. Tutaj nie chodzi już o chuligańskie wybryki, a o błędy budowlańców. – Na poprzednim spotkaniu obiecano nam, że będziemy mieli to boisko do dyspozycji, ale z powodu budowy mieszkań boisko nie nadaje się do użytku – mówił mieszkaniec Zarzecza Witold Biernacki. Ale pracownicy budujący nowy obiekt TBS ogrodzenie placu budowy poprowadzili tak, że weszli prawie na teren boiska. – Przykro mi, że tak się stało – mówił prezydent Wojciech Murdzek. – Budowlańcy chyba nie grali w piłkę nożną, skoro poprowadzili ogrodzenie pod bramkę. Ale zaraz jak dotarła do nas ta wiadomość, spowodowaliśmy, że ogrodzenie cofnięto.
To jednak nie jedyny temat, który spędza sen z powiek mieszkańcom osiedla Zarzecze. Podobnie, jak na innych osiedlach kłopoty sprawia brak miejsc do parkowania, zły stan dróg i chodników, a w przypadku mieszkańców Zarzecza także korki tworzące się przy zbiegu ulic Wodnej i Wrocławskiej. Jest jednak szansa, że skrzyżowanie w przyszłym roku zostanie przebudowane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group