Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Sołecki mistrz kręgli

Czwartek, 13 marca 2014, 7:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: red.
Żarów: Sołecki mistrz kręgli
Fot. UM Żarów
Na co dzień zajmują się sprawami lokalnych społeczności. Integrują, organizują imprezy, zbierają podatki, aranżują pracę na wsi, organizują zebrania wiejskie, przekazują wiadomości z gminy i wreszcie po prostu zwyczajnie służą dobrą radą. Mowa o sołtysach, którzy we wtorek, 11 marca obchodzili swoje święto.

Z tej okazji w Żarowie rozegrany został Turniej gry w kręgle, który wyłonił sołeckiego mistrza. Taką niespodziankę przygotował dla wszystkich sołtysów burmistrz Żarowa. - Zabawa była naprawdę przednia! Nie zabrakło również rywalizacji sołeckiej, choć każdy tak naprawdę był tego dnia zwycięzcą swojej wsi. Cieszę się, że podziękowano nam właśnie w taki sposób - mówił Wojciech Elżbieciak sołtys Zastruża, który w poniedziałek, 10 marca wywalczył tytuł Sołeckiego Mistrza Kręgli.

Sołecki Turniej w Kręgle pokazał także aktywność innych miejscowości. Sołtysi dwunastu miejscowości, którzy uczestniczyli w turnieju kręglowym zaprezentowali znakomitą formę sportową. Mimo, że wśród nich było wielu amatorów tej gry. - Sołtys to ta osoba, która integruje środowisko wiejskie. Gdyby ich nie było, śmiem twierdzić, że nie udałoby się w naszej gminie zorganizować wielu przedsięwzięć. Takich, których przykładów praktycznie w każdej wsi można wymienić wiele, jak chociażby przystanki, place zabaw, urządzenie terenów zielonych, wyposażenie czy remonty świetlic - dopowiadał burmistrz Leszek Michalak.

Wśród najlepszych zawodników byli również sołtysi innych miejscowości. Drugie miejsce zajął sołtys Pyszczyna Ryszard Pawlik, a trzecią lokatę zamykał Paweł Świętak, sołtys Mielęcina. - Czy bycie sołtysem jest łatwym zajęciem? To naprawdę bardzo ciężka praca społeczna, wymagająca poświęcenia, ale przynosi też ogrom satysfakcji - podkreślał Ryszard Pawlik, sołtys Pyszczyna.

W Sołeckim Turnieju w Kręgle uczestniczyli reprezentanci Zastruża, Bukowa, Pyszczyna, Siedlimowic, Łażan, Kalna, Przyłęgowa, Mikoszowa, Imbramowic, Wierzbnej, Marcinowiczek i Mielęcina.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group