Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sołecki Turniej w Kręgle

Czwartek, 17 marca 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Region: Sołecki Turniej w Kręgle
Fot. www.um.zarow.pl
Na co dzień zajmują się sprawami lokalnych społeczności. Integrują, organizują imprezy, zbierają podatki, aranżują pracę na wsi, organizują zebrania wiejskie, przekazują wiadomości z gminy i po prostu zwyczajnie służą dobrą radą.

Mowa o sołtysach, którzy 11 marca obchodzili swoje święto. Z tej okazji w Żarowie rozegrany został turniej gry w kręgle. Taką niespodziankę przygotował dla wszystkich sołtysów burmistrz Leszek Michalak. - Zabawa była naprawdę przednia! Nie zabrakło również rywalizacji sołeckiej, choć tak naprawdę każdy był tego dnia zwycięzcą. Rolą każdego sołtysa jest połączyć mieszkańców tak, aby wspólnie działali. By się integrowali, czuli, że są mieszkańcami jednej wsi i na jej rzecz działają. To trudne zadanie, zwłaszcza, gdy nie widać chęci i zaangażowania ze strony mieszkańców. Ale nie niemożliwe. Muszę przyznać, że w moim dotychczasowym sołtysowaniu przeważają jednak dobre strony - mówił z uśmiechem Ryszard Pawlik sołtys Pyszczyna.

Sołecki Turniej w Kręgle pokazał także aktywność wiejskich miejscowości. Sołtysi trzynastu wsi, którzy uczestniczyli w turnieju zaprezentowali znakomitą formę sportową. Mimo, że wśród nich było wielu amatorów tej gry. - Sołtysowanie to praca dla aktywnych społeczników. Sołtysi to liderzy lokalnych społeczności i bez ich pomocy w naszej gminie nie udałoby się zorganizować wielu ważnych przedsięwzięć. Jesteście bohaterami w swoich wsiach - mówił podczas narady ze wszystkimi sołtysami burmistrz Leszek Michalak.

Jak jest ich recepta na udane sołtysowanie? - Żyć wśród życzliwych ludzi i znajdować porozumienie z tymi wrogo nastawionymi. I cieszyć się z tego, jak pięknieją nasze wsie. - przekonywał Eugeniusz Bernatowicz sołtys Marcinowiczek.

Sportowy Turniej wyłonił sołeckich zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął sołtys Henryk Rycerz z Bukowa, druga lokata przypadła reprezentantowi Łażan sołtysowi Janowi Sołtysiakowi, a trzecie miejsce wywalczył sołtys Stanisław Legiejew z Wierzbnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group