Żarów: Sołectwa stanęły w szranki

Czwartek, 25 czerwca 2015, 6:55
Aktualizacja: 7:26
Autor: opr.red.
Turniej w bule i lotki, strzelanie piłkami do mini bramki, slalom z sołtysem na taczce, przetaczanie opony od traktora, picie piwa przez smoczek i nawlekanie igły na czas. W takich konkurencjach w sobotę, 20 czerwca mieszkańcy Pyszczyna, Pożarzyska, Mrowin, Gołaczyc, Kalna, Wierzbnej, Mikoszowej, Łażan i Mielęcina zmagali się w przyjacielskich zawodach podczas Turnieju Wsi.

Nie wiadomo jeszcze, kto został faworytem soleckiego spotkania, bo kolejny etap sportowych zmagań zaplanowany został podczas Nocy Świętojańskiej. W najbliższą sobotę, 27 czerwca przy stawie miejskim w Żarowie mieszkańcy rywalizować będą jeszcze w rzucie kołem ratunkowym do celu, przeciąganiu łódki i budowie wału przeciwpowodziowego na czas. Dopiero te rozgrywki wyłonią sołeckiego mistrza.

Tegoroczne zawody sołeckie rozegrane zostały podczas festynu wiejskiego w Mrowinach. W przygotowaniu wiejskiej zabawy zaangażowali się mieszkańcy tej miejscowości. Nie zabrakło grillowanych przysamków, słodkich pyszności i loterii fantowej, z której dochód zostanie przekazany na budowę ścieżki w Mrowinach. - Od wielu lat Turniej Wsi cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest organizowany z myślą o mieszkańcach, dostarcza niezapomnianych wrażeń, bawi, wzbudza wiele emocji, a nierzadko nawet wyciska krople potu. Poświęcenie i oddanie było także widać w trakcie tegorocznego turnieju - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Finał Turnieju Wsi rozegrany zostanie w sobotę, 27 czerwca nad stawem miejskim w Żarowie, o godz. 17.00.