Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gogołów: Sołtys – łowca talentów

Piątek, 20 maja 2011, 14:13
Aktualizacja: 14:14
Autor: KO/UG
Gogołów: Sołtys – łowca talentów
Fot. użyczone
Adam Strach, najmłodszy sołtys w regionie, a może i w kraju, odkrywa swoją wieś na nowo. A w niej – prawdziwe talenty! Jednym z nich jest Irena Całka, która od ponad 42 lat z ogromną pasją i zamiłowaniem podchodzi do malarstwa.

Pani Irena talent odziedziczyła po ojcu. To on wprowadził ją w arkana sztuki, pokazał jak się robi pierwsze szkice. - Maluję odkąd pamiętam - mówi. - Jako pięcioletnie dziecko rysowałam na różnych kartkach, blokach i zeszytach. Główną tematyką moich obrazów jest natura i krajobrazy. Kieruję się wyłącznie natchnieniem. Potrafię nie malować przez dłuższy czas, a potem maluję bez przerwy, nawet w nocy.

Jeszcze pani Irenie nie udało się zorganizować żadnej wystawy. Ale taka okazja się nadarzy - podczas tegorocznych dożynek gminnych, na stoisku sołectwa Gogołów.

- Gdy miałam dwanaście lat, moja pani od rysunków poprosiła mnie abym wykonała album „Szlakiem Zabytków Dolnośląskich”. Praca moja i mojej koleżanki zdobyła uznanie i została wystawiona w muzeum w Niemczy - wspomina pani Irena.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group