Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Sołtysi balowali

Wtorek, 4 marca 2014, 11:03
Aktualizacja: 11:05
Autor: red.
Żarów: Sołtysi balowali
Fot. archiwum
Taki bal w gminie Żarów odbywa się nieprzerwanie od dwudziestu lat. Spotykają się tutaj sołtysi wraz z aktywnymi i zaangażowanymi mieszkańcami swoich sołectw, aby podsumować rok społecznej pracy i uroczyście rozpocząć kolejny. Prawie sto dwadzieścia osób bawiło się w sobotę, 1 marca na tegorocznym Balu Sołtysa.

W tym roku gospodarzem Balu Sołtysa był Buków. Gości na wstępie witała udekorowana sala oraz stoły uginające się pod nadmiarem potraw. Gospodarze stanęli na wysokości zadania zapewniając iście karnawałową atmosferę.

Oficjalnego otwarcia balu dokonał burmistrz Leszek Michalak wspólnie z sołtysem Henrykiem Rycerzem oraz radną Rady Miejskiej Urszulą Ganczarek. - Ten bal to już tradycja. Cieszymy się, że możemy dziś gościć u siebie przedstawicieli wszystkich wsi z terenu naszej gminy, a przede wszystkim sołtysów, którym dedykowany jest ten bal - mówiła Urszula Ganczarek, radna Rady Miejskiej Żarowa.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przede wszystkim, tych którym dedykowano ten bal, ale także przedstawicieli poszczególnych miejscowości, m.in. Pyszczyna, Mikoszowej, Przyłęgowa, Łażan, Wierzbnej, Kalna, Mielęcina, Pożarzyska i Imbramowic. Zabawa trwała do białego rana.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group