Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Sołtysi Kalna i Gołaszyc wybrani

Niedziela, 31 marca 2019, 7:58
Autor: red
Gmina Żarów: Sołtysi Kalna i Gołaszyc wybrani
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy kolejnych wsi wybrali sołtysów. We wtorek, 26 marca odbyły się zebrania wiejskie w Kalnie i Gołaszycach, podczas których wybrani zostali sołtysi i Rada Sołecka na nadchodzącą pięcioletnią kadencję.

Kandydatem we wsi Kalno wytypowanym na sołtysa przez mieszkańców był Andrzej Rachwał, który uzyskał największą liczbę głosów i został sołtysem wsi Kalno. Następnie mieszkańcy Kalna zadecydowali na zebraniu wiejskim, że skład Rady Sołeckiej będzie wynosił 9 osób i po przeprowadzeniu wyborów do Rady Sołeckiej zostały wybrane następujące osoby: Marcel Domagała, Aniela Słowik, Józef Bykowski, Marzena Korotkiewicz, Edyta Malesza, Maciej Zięba, Anita Denes-Ziemkiewicz, Zofia Kusio, Remigiusz Kowalski. Spośród członków Rady Sołeckiej jednogłośnie wytypowana została Przewodnicząca Rady Sołeckiej, którą została Edyta Malesza.

W wsi Gołaszyce również na stanowisku sołtysa pozostała dotychczasowa sołtys Jolanta Urbanik, która jako jedyna kandydatka uzyskała największą liczbę głosów. Mieszkańcy Gołaszyc zadecydowali na zebraniu wiejskim, że skład Rady Sołeckiej będzie wynosił 5 osób. Po przeprowadzeniu wyborów do Rady Sołeckiej zostały wybrane następujące osoby: Mariusz Góra, Arkadiusz Kuliczkowski, Paulina Różańska, Monika Niepsuj, Renata Warchała, a na Przewodniczącą Rady Soleckiej jednogłośnie wybrana została Paulina Różańska.

Nowo wybrani sołtysi na zebraniu wiejskim złożyli podziękowania mieszkańcom wsi. Zapowiedzieli także, że liczą na pomoc nie tylko nowej Rady Sołeckiej, ale również wszystkich pozostałych mieszkańców miejscowości. Gratulujemy wygranych wyborów i życzymy realizacji dalszych zamierzeń w pracy na rzecz wsi i jej mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group