Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Sołtysi mieli głos

Czwartek, 18 stycznia 2024, 13:24
Autor: red
Gmina Żarów: Sołtysi mieli głos
Fot. UM Żarów
Burmistrz Żarowa Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora spotkali się z sołtysami wsi, aby ustalić ostatnie szczegóły przed zbliżającym się Balem Sołtysa.

Impreza na cześć naszych sołtysów odbędzie się w sobotę, 27 stycznia, a współgospodarzem wydarzenia będzie w tym roku sołectwo Wierzbna. W spotkaniu z sołtysami uczestniczyli także radni Rady Miejskiej oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie Marta Jarosz i Patrycja Sozańska.

Narada sołtysów była również okazją, aby porozmawiać z sołtysami o realizacji funduszu sołeckiego w 2024 roku. Każdego roku na zebraniach wiejskich mieszkańcy wsi decydują na jakie zadania zostaną przeznaczone środki finansowe w ramach funduszu sołeckiego. W 2023r. kwota funduszu sołeckiego wynosiła 486.940,58 zł i została zwiększona o 97.388,12 zł decyzją burmistrza Leszka Michalaka oraz zastępcy burmistrza Przemysława Sikory. Znaczną część środków finansowych mieszkańcy przeznaczyli na realizację inwestycji. W ramach funduszu sołeckiego 2023 w gminie Żarów zrealizowanych zostało wiele zadań i przedsięwzięć, które przyczyniły się do poprawy warunków życia mieszkańców. Z uwagi na zróżnicowane potrzeby poszczególnych miejscowości, w każdej z nich fundusz sołecki obejmował różne projekty.

Podczas spotkania omówione zostały również założenia programów ekologicznych, które realizuje gmina Żarów. m.in. „Czyste Powietrze”, „Ciepłe Mieszkanie” czy uchwała antysmogowa dla Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group