Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Sołtysi obradowali

Czwartek, 30 stycznia 2014, 15:21
Aktualizacja: 23:44
Autor: red.
Gmina Świdnica: Sołtysi obradowali
Fot. użyczone
Pierwsza w tym roku kalendarzowym narada sołtysów poświęcona była omówieniu planów działania w 2014 roku oraz sportowych weekendów na wsi.

- Wszystkim Państwu życzę dużo zdrowia, pomyślności i niech to będzie dla was wszystkich dobry rok. Obecnie kończymy prace nad układem wykonawczym w tegorocznym budżecie. Na początku lutego ruszą pierwsze przetargi, wśród których znajdzie się m.in. zakup ciągnika wraz z osprzętem, który zamierzamy wykorzystać do czyszczenia rowów, koszenia poboczy oraz wykonywania prac bieżących na urządzeniach melioracyjnych. Wzorem lat ubiegłych br. na terenie 33 sołectw pracować będzie grupa 42 osób zatrudnionych w ramach programu prac społecznie użytecznych. Program ruszy już w lutym tego roku i trwać będzie do listopada 2014 r. Łącznie na ten cel wydamy 124.9 tys. zł. w tym 74,9 tys. zł zostaną zrefundowane w ramach porozumienia z PUP. Program ten realizujemy już od 7 lat. Ponadto dodatkowych 30 osób bezrobotnych zostanie zatrudnionych w ramach robót publicznych i programu 50+ i skierowanych do konserwacji rowów melioracyjnych i naprawy dróg. Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim sołectwom za organizację noworocznych spotkań w swoich miejscowościach – mówiła podczas narady sołtysów, wójt Teresa Mazurek.

Kolejnym punktem spotkania było omówienie kalendarza rozgrywek sportowych weekendów na wsi.

- Zgodnie z ubiegłorocznymi sugestiami z Państwa strony, tegoroczne rozgrywki sportowe sołectw zostaną poszerzone o konkurencje dla młodzieży – mówił Leszek Noworól z GLKS Świdnica. Jedną z nich będzie piłka siatkowa, a drugą turniej rekreacyjny. Obie imprezy będą punktowane do klasyfikacji łącznej turnieju, a ich uczestnikami może być młodzież w wieku 13-19 lat.

Finał sportowych weekendów na wsi odbędzie się podczas dożynek gminnych, które w tym roku zaplanowano na niedzielę, 31 sierpnia 2014 r. na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Harmonogram sportowych weekendów na wsi dla sołectw gminy Świdnica dostępny jest tutaj: http://www.gmina.swidnica.pl/content/view/2990/1/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group