Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 589
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sołtysi Przyłęgowa i Mikoszowej wybrani

Wiadomości: Gmina Żarów
Sobota, 6 kwietnia 2019, 7:53
Autor: red
Fot. UM Żarów
Zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy wybierają sołtysów i Rady Sołeckie na nową kadencję są już na półmetku. W poniedziałek, 1 kwietnia wyboru dokonywali mieszkańcy Przyłęgowa oraz Mikoszowej.

W Przyłęgowie na sołtysa zgłoszono kandydaturę Agnieszki Proniewicz, która uzyskała największą ilość głosów i została sołtysem Przyłęgowa. Do Rady Sołeckiej mieszkańcy wytypowali 7 osób. Po przeprowadzonych wyborach w Radzie Sołeckiej będą zasiadać następujące osoby: Izabela Wardzyńska, Sylwia Dulemba, Wioletta Galicka, Krzysztof Mirowicz, Maciej Mirowicz, Ewa Zaremba, Lucyna Kmieć. Jednogłośnie na Przewodniczącą Rady Sołeckiej mieszkańcy wybrali Izabelę Wardzyńską.

Zmiany nastąpiły na stanowisku sołtysa w Mikoszowej. Do tej pory sołtysem wsi była Marta Wądołowska, która nie kandydowała już w tegorocznych wyborach. Kandydatem wytypowanym na sołtysa została Elżbieta Jaremko, zdobyła największą ilość głosów, zostając nowym sołtysem wsi. Zgodnie z decyzją uczestników zebrania wiejskiego do Rady Sołeckiej zgłoszonych zostało 5 osób. W wyniku przeprowadzonych wyborów Radę Sołecką będą reprezentować następujące osoby: Regina Moździerz-Chmiel, Teresa Lelotko, Dorota Walkarz, Jacek Krogel, Marta Wądołowska. Przewodniczącym Rady Sołeckiej mieszkańcy wybrali Jacka Krogel.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group