Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 614
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Sówki" u policjantów

Czwartek, 9 listopada 2023, 9:44
Aktualizacja: 10:45
Autor: red
Świdnica: "Sówki" u policjantów
Fot. KPP Świdnica
Maluchy z grupy Sówki z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Świdnicy złożyły wizytę miejscowym policjantom.

Jak wygląda komenda Policji od środka? Kto w niej pracuje? W jaki sposób bezpiecznie spędzać czas?Dlaczego warto nosić odblaski? Podczas wizyty na te i jeszcze inne pytania odpowiadał młodszy aspirant Michał Rzepecki z Wydziału Prewencji oraz starszy sierżant Justyna Powroźnik i starszy sierżant Michał Kulaszewicz z Wydziału Ruchu Drogowego.

Głównym celem wizyty najmłodszych z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Świdnicy było poznanie jednostki Policji przy ulicy Jagiellońskiej 23 w Świdnicy i pracujących tam osób. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różne pomieszczenia, a w rolę przewodnika po całej komendzie wcielił się młodszy aspirant Michał Rzepecki.

Młodszy aspirant Michał Rzepecki opowiedział na czym polega praca technika kryminalistyki, a każdy przedszkolak otrzymał także na pamiątkę kartę z odciskami własnych linii papilarnych, które sami zabezpieczyli.

Oprócz możliwości obejrzenia od kuchni codziennego życia komendy, najmłodsi mieli możliwość rozmowy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy opowiedzieli czym się zajmują i jak bezpiecznie przechodzić przez drogę oraz dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków, które otrzymali na koniec spotkania.

W trakcie spotkania dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group