Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: SP 6 najlepsza w szczypiorniaka

Wtorek, 14 grudnia 2010, 17:02
Aktualizacja: 18:11
Autor: MDvR
Świdnica: SP 6 najlepsza w szczypiorniaka
Fot. ŚOSiR
Zwycięstwem młodych zawodników z SP 6 zakończył się turniej mini piłki ręcznej chłopców organizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Były to ostatnie zawody w ramach współzawodnictwa międzyszkolnego rozgrywane w tym roku kalendarzowym. W poniedziałek 13 grudnia w hali na Zawiszowie do rywalizacji stanęło pięć zespołów. Zasady mini piłki ręcznej już na tym etapie uczą młodych zawodników różnych systemów gry taktycznej. Regulamin narzuca m.in. stosowanie w pierwszej połowie meczu systemu gry w obronie krycia każdy swego, a w drugiej odsłonie obrony strefowej 3:3.

Po rozlosowaniu drużyny zagrały systemem każdy z każdym w dwóch grupach eliminacyjnych. Następnie w finale spotkali się zwycięzcy grup, drugie drużyny grały o miejsce trzecie. W spotkaniu o brąz chłopcy z SP 315 pokonali drużynę NSP 'Bliżej Dziecka' 6:2. W najważniejszym pojedynku w szranki stanęły zespoły SP 6 oraz SP 8, górą była reprezentacja „szóstki”, która wygrała 7:3.

Skład zwycięzców: Marcin Telesz, Adrian Dymitruk, Aleksander Kowalski, Adrian Gnutek, Jakub Matacz, Oskar Łuszkiewicz, Wojciech Kłos, Sławomir Sołtys.

Wyłoniono też najlepszych szczypiornistów w swoich reprezentacjach, którzy otrzymali dyplomy: Aleksander Kowalski (SP 6), Damian Dzimira (SP 8), Paweł Brygadzie (SP 315), Mateusz Zając (NSP Bliżej Dziecka).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group