Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: SP 6 w Świdnicy w międzynarodowym programie E–Twinning plus

Czwartek, 9 stycznia 2014, 11:13
Aktualizacja: 11:14
Autor: red.
Świdnica: SP 6 w Świdnicy w międzynarodowym programie E–Twinning plus
Fot. użyczone
Projekty prowadzone w ramach tego programu są inicjatywą nauczycieli języka angielskiego Magdaleny Zawadzkiej, Katarzyny Gabrylczuk i Iwony Futkowskiej. W bieżącym roku uczniowie świdnickiej szkoły w ramach programu E–Twinning biorą udział w projekcie Together 4 Europe.

E-Twinning to przede wszystkim łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Tegoroczny projekt jest projektem E-Twinning Plus. E-Twinning Plus wspiera relacje między ludźmi, co stanowi jeden z głównych celów polityki sąsiedztwa opracowanej w 2004 roku. W bieżącym roku szkolnym do projektu Together 4 Europe Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy przystąpiła wraz ze szkołami z Gruzji, Turcji i Litwy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group