Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: SP nr 6 na Festiwalu Nauki we Wrocławiu

Poniedziałek, 22 września 2014, 11:23
Aktualizacja: 13:25
Autor: red.
Wrocław: SP nr 6 na Festiwalu Nauki we Wrocławiu
Fot. użyczone
Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy, aby wspierać zainteresowania i uzdolnienia swoich uczniów oraz motywować ich do nauki realizuje proces nauczania nie tylko w murach szkolnych. Już we wrześniu tego roku szkolnego uczniowie wiele razy opuścili swoje ławki, by kontynuować edukację w środowisku.

Najlepsi uczniowie klas piątych i szóstych wyjechali do Wrocławia na XVII edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Na Uniwersytecie Przyrodniczym uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładów wzbogaconych pokazami, np. „Parazytozy, czyli niechciane pamiątki z wakacji”, który przybliżył im liczne choroby pasożytnicze, jakimi możemy zarazić się będąc na wakacjach oraz, równie ciekawy „Rok 2026. Czy świat się wyżywi? Na innej sali wszyscy z podziwem obserwowali wystawę „Siła i zdrowie w warzywach”.

Na Wydziale Chemii uczniowie wzięli udział w pokazie „Odlotowa chemia”, na którym poznali tajniki fluorescencji oraz wielu ciekawych rekcji chemicznych.

Najlepsi matematycy „szóstki” na Wydziale Matematyki uczestniczyli w warsztatach pt. „Matematyka w poezji” to rodzaj wierszy pisanych za pomocą liter, cyfr, znaków interpunkcyjnych. Dzieci były zaskoczone i zaciekawione.

Grupa uczniów w składzie: Sierzputowski Tomasz, Sierzputowski Bartosz, Bortkiewicz Michał, Michalik Maja, Kosakowski Jakub, Staręga Jan, Żukowski Marcel, Lisowski Rafał wzięła udział w maratonie matematycznym. Czworo uczniów: Tomek, Michał, Bartek, Rafał zakwalifikowali się do dalszego etapu.

Widać, że w Szkole Podstawowej nr 6 robi się wiele, aby zwiększać aspiracje uczniów i by nauka stawała się pasją.

Organizatorzy:
M. Sidoruk, I. Filip, K. Kądziołka, E. Dominicka

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group