Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spacer z Beatą Maciejewską „Śladami Czerwonego Barona”

Wtorek, 4 czerwca 2019, 17:09
Aktualizacja: Środa, 5 czerwca 2019, 10:11
Autor: red
Świdnica: Spacer z Beatą Maciejewską „Śladami Czerwonego Barona”
Fot. UM Świdnica
Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca zapraszamy mieszkańców Świdnicy i okolic na spacer historyczny z redaktor „Gazety Wyborczej” Beatą Maciejewską. Ostatni taki spacer, w którym udział wzięło ponad 300 Dolnoślązaków i mieszkańców Opolszczyzny odbył się w 2017 roku. Jego efektem był przewodnik „Spacerownik Dolnośląski”, w którym obszerny fragment poświęcono Świdnicy.

- Na podstawie informacji, które uzyskujemy i licznych telefonów od potencjalnych uczestników spaceru, już nie tylko z Dolnego Śląska, ale także z Wielkopolski i Łodzi, szacujemy że liczba osób, które wezmą udział w wycieczce po Świdnicy może być o połowę większa niż dwa lata temu. To dobry znak zważywszy na to, że sporą część uczestników poprzedniego spaceru zachęciliśmy skutecznie do powrotu do Świdnicy na dłużej. Wielu przyjechało tu na weekendy, by zaspokoić niedosyt, który wywołaliśmy na spacerze oraz by zwiedzić okolicę, na którą turystom zawsze przy okazji opowiadania o naszym mieście zwracamy uwagę, gdyż jej atrakcyjność turystyczna jest zdecydowanie mocnym atutem naszego miasta – opowiada Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki.

W tym roku uczestnicy spaceru zwiedzać będą nasze miasto fragmentami utworzonej niedawno w ramach polsko-czeskiego projektu trasy „Świdnica – Śladami Czerwonego Barona”. W planach jest wizyta w dwóch najważniejszych w mieście obiektach sakralnych – wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO ewangelickim Kościele Pokoju, którego parafianinem był Manfred von Richtofen oraz w Katedrze Świdnickiej. Spacerowicze obejrzą ustawioną w Parku Sikorskiego – replikę trójpłatowca Fokker DR1, na którym latał „Czerwony Baron”, obejrzą także rewitalizowaną świdnicką starówkę. Spacer rozpocznie się o godzinie 10.00 na placu Jana Pawła II przed Katedrą Świdnicką, a zakończy w sercu miasta – na Rynku.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Nad sprawnym jego przebiegiem czuwać będą pracownicy Referatu Turystyki, którzy także jako czynni przewodnicy i piloci wycieczek służyć będą merytorycznym wsparciem. Dodatkowe informacje uzyskać można w Referacie Turystyki: turystyka@um.swidnica.pl, tel. 74/ 856 29 10.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group