Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Spacerkiem po Europie... i dalej!

Piątek, 2 maja 2014, 8:47
Aktualizacja: 10:49
Autor: red.
Gmina Świdnica: Spacerkiem po Europie... i dalej!
Fot. UG Świdnica
Biuro podróży w Witoszowie Dolnym zaprosiło swych gości do odwiedzania krain anglojęzycznych. Wśród szerokiej oferty turystycznej swoje atrakcje zaprezentowało Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Irlandia, Kanada, USA i Nowa Zelandia, a wszystko za sprawą VI Gminnego Konkursu Języka Angielskiego.

W rolę przewodników doskonale wcielili się uczniowie 8 szkół Gminy Świdnica. Najlepsi uczniowie języka angielskiego spotkali się, aby uczestniczyć w dwuetapowym konkursie językowym. W pierwszej części uczestnicy wykazując się indywidualną wiedzą rozwiązywali test przygotowany przez wydawnictwa podręczników, z którymi na co dzień pracują, a w drugiej części używając swych talentów oratorskich, aktorskich i choreograficznych zaprezentowali wybrany kraj.

Pod czujnym okiem Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty- Marii Jaworskiej, Przewodniczącego Komisji Oświaty- Radnego Rady Gminy Świdnica- Zbigniewa Karnowskiego, patrona konkursu Kamili Bartoszek- Wydawnictwo Pearson oraz Jury w składzie: Agnieszka Markiewicz -Zaradna- Wydawnictwo Macmillan , Elżbieta Marcińska- Dyrektor Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej, Anita Dybalska -Grzyl – nauczycielka j. angielskiego, Monika Anioł – nauczycielka j. angielskiego, - młodzi adepci turystyki, na przygotowanych stoiskach prezentowali to, na co warto zwrócić uwagę wybierając się do Europy i troszkę dalej!

W czasie tej niezwykłej podróży nie zabrakło Potwora z Loch Ness, Leprechaun- czyli irlandzkiego skrzata z garncem złota, Statuy Wolności, Indian, Alei Gwiazd w Hollywood, szkockiej spódniczki w kratkę czy tak popularnej w Anglii –herbaty w towarzystwie parasolki i kaloszy.

Duże zainteresowanie wzbudziły również irlandzkie zielone ciasteczka przygotowane przez drużynę z Gimnazjum w Lutomi Dolnej i to pewnie one przeważyły szalę zwycięstwa, dzięki której stoisko otrzymało nagrodę publiczności. W kategorii szkół podstawowych nagrodę publiczności zdobyło natomiast stoisko SP Grodziszcze.

Najlepszymi gminnymi specjalistami w dziedzinie języka angielskiego okazali się uczniowie:
• SP w Witoszowie Dolnym zajmując I miejsce - prezentujący Szkocję,
• Gimnazjum z Pszenna zajmując I miejsce prezentujący- Irlandię Północną
• SP w Mokrzeszowie zajmując II miejsce - prezentujący Walię
• SP w Lutomi Dolnej zajmując III miejsce - prezentujący Anglię.
Konkurs zakończył występ przedstawicielki wrocławskiego zespołu tańca irlandzkiego ELLORIEN.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group