Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Spacerkiem po Świdnicy

Piątek, 15 kwietnia 2011, 17:23
Aktualizacja: 17:25
Autor: GrA
Świdnica: Spacerkiem po Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Młodzi świdniczanie pokazują piękno Świdnicy. W Muzeum Dawnego Kupiectwa przez dwa trzy dni obejrzeć było można wystawę „Jestem świdniczaninem, Polakiem, Europejczykiem – stad mój ród” przygotowaną przez uczniów świdnickiej Szkoły Podstawowej nr 105.

- Jesteśmy bardzo krótkimi gośćmi w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy – śmiała się podczas otwarcia wystawy dyrektor świdnickiej „Sto piątki” Małgorzata Pielach. Wystawa to efekt pracy świdnickich uczniów w ramach projektu „Most nad Europą” realizowanego wspólnie z angielską szkołą Nettlesworth Primary Scholl”.

Na wystawie obejrzeć było można rysunki świdnickich zabytków, opisy miejsc, które w Świdnicy i jej okolicach warto zwiedzić, albumy ze zdjęciami, informacjami oraz prace przestrzenne. – Ja wykonałem taką mini wieś. Tak właśnie wygląda wieś u mojej babci – mówi Bartosz Żurawiecki z IV B.

Projekt „Most nad Europą” w świdnickiej Szkole Podstawowej nr 105 jest realizowany od września ubiegłego roku i potrwa do maja. Honorowy patronat nad nim objął senator RP Stanisław Jurcewicz. A w jego ramach powstała m.in. polsko-angielska gazetka szkolna, wiersze o Świdnicy, kartki okolicznościowe. Ponadto uczniowie świdnickiej szkoły kontaktowali się listownie z rówieśnikami z Anglii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group