Czytających: 1682

Świdnica: Sparingowe zwycięstwo Polonii w meczu z ligowym rywalem

Sobota, 28 stycznia 2012, 12:37
Aktualizacja: 13:37
Biało–zieloni pokonali Lechię Dzierżoniów 2:1 w swoim drugim spotkaniu kontrolnym przed rundą wiosenną rozgrywek III–ligi dolnośląsko–lubuskiej. Bramki dla naszego zespołu strzelali Michał Morawski i Łukasz Szuba.

Już w pierwszych minutach meczu dwie dobre okazje miał Morawski, jednak przy wykończeniu akcji brakło precyzji. Od tego momentu gra się wyrównała, a żadna z drużyn na poważnie nie potrafiła zagrozić defensywie rywali. W 32. minucie goście stracili futbolówkę w środku pola, Pierzga zagrał na prawe skrzydło do Goździejewskiego, a ten dograł do środka do Morawskiego i było 1:0 dla podopiecznych Przemysława Malczyka. Pierwsza część zakończyła się zatem zwycięstwem biało-zielonych.

Po zmianie stron do zdecydowanych ataków ruszyli goście coraz groźniej zagrażając bramce Polonii strzeżonej w drugiej połowie przez Płoszczycę. W 52. minucie z gola mogli się jednak cieszyć nasi zawodnicy, w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Klimczak, ale przeniósł piłkę ponad bramką. W 67. minucie Lechia wyrównała, a precyzyjnym strzałem popisał się Kret. Przez ostatnie 20 minut obie ekipy walczyły o zwycięstwo, ale ta sztuka udało się gospodarzom. W 83. minucie grający ostatnio w Oderce Opole Domański dograł do Łukasza Szuby, a ten nie dał szans golkiperowi Lechii. Polonia wygrała z Lechią 2:1.

Polonia Świdnica – Lechia Dzierżoniów 2:1 (1:0)

Skład Polonii

I połowa: I. Pierzga, Lato, Bielski, Luber, P. Salamon, W. Szuba (Czoch), N. Pierzga, Madziała, Miętkiewicz, Goździejewski, Morawski

II połowa: Płoszczyca, Lato, P. Salamon (Wirchniański), Bielski, Sz. Borowy, N. Pierzga (Miętkiewicz), Madziała (Morawski), Czoch, Goździejewski (Ł. Szuba), Domański, Klimczak