Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burkatów: Śpiewali nad Bystrzycą

Piątek, 8 lipca 2016, 15:57
Aktualizacja: 15:58
Autor: red
Burkatów: Śpiewali nad Bystrzycą
Fot. Gmina Świdnica
Po raz IX miłośnicy kultury ludowej spotkali się w Burkatowie na Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych.

W przepięknej scenerii i otaczającej zieleni świetlicy i boiska na scenie zaprezentowało się 11 zespołów folklorystycznych, w tym aż 6 spoza terenu gminy Świdnica.

Tegoroczny festiwal otworzył występ gospodarzy Teatrzyku Ludowego „Pogwarki” z Bukatowa.
- Od dziewięciu lat zadaniem Przeglądu jest pielęgnowanie tradycji śpiewaczych regionu i prezentacja pieśni ludowych. Posiadający blisko dziesięcioletnią tradycję Przegląd jest festiwalem różnorodności pod względem doboru repertuaru i przygotowania strojów, a uczestników niezmiennie jednoczy zainteresowanie kulturą ludową, chęć podtrzymania tradycji muzycznej, radość ze wspólnego śpiewania i słuchania. Wszystko to sprzyja umacnianiu wielopokoleniowych więzi. Gmina Świdnica od lat promuje kilkanaście zespołów folklorystycznych, których talent muzyczny znają również mieszkańcy Europy Zachodniej – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

Wśród rodzimych zespołów, sławiących i promujących gminę Świdnica w kraju i za granicą: Pogwarki z Burkatowa, „Kądziołeczka” z Lutomi, „Stokrotki” z Lutomi, Ludowo Estradowy Zespół Mokrzeszów”, ZPiT „Bystrzyca”, wystąpiły: Zespół „Rozmaryn” z Rogowa Sobóckiego, „Żarowianie” z Żarowa, „Czerwona Róża” i „Dobromierzanie” z Dobromierza, „Listek Koniczyny” z Mietkowa oraz „Lipowanie” z Lipy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group