Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 420
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śpiewali świątecznie

Wiadomości: Świdnica
Środa, 16 grudnia 2009, 8:25
Aktualizacja: 19:36
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
XX jubileuszowy Festiwal Piosenki Świątecznej zakończył koncert laureatów pt. „Wspomnień czar”. Niestety, zabrakło wśród nich Pauliny Lendy, której występ widniał w programie.

W koncercie wzięło udział 12 wykonawców i zespołów, jeden występ się posypał, ale była rehabilitacja, przyjęta oklaskami. Na scenie wystąpili: Iwona Kuśnierz z II LO, Weronika Fiołek z MDK, Emilia Hamerlik ze Studia Piosenki i Tańca FART z Bielawy, zespół The Mechanix z Zespołu Szkół Mechanicznych, Joanna Malczyk z II LO, Jakub Dziedzic z MDK, Zespół Wokalno-Instrumentalny z żarowskiego gimnazjum, Joanna Lasocka z Gimnazjum nr 1, Malwina Czyżewska, Agnieszka Drozdek z Gimnazjum nr 2, Zespół Wokalno-Instrumentalny z Gimnazjum nr 1 oraz Patrycja Mizerska ze Studia Piosenki i Tańca FART z Bielawy.

Często w takich konkursach wygrywają gospodarze, tym razem było inaczej. Jury zdecydowało, że nagrody przyznane zostaną w dwóch kategoriach - solista i zespół, a odebrali je: Emilia Hamerlik, laureatka trzech ogólnopolskich konkursów i Zespół wokalno - instrumentalny z Żarowa. Emilia – kto wie, może przyszła młoda gwiazda - brawurowo zaśpiewała dwie piosenki, „Dzień dobry Mr Blues” oraz „Zielonooką Panią”, a zespół z Żarowa (III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Ekumenicznym Piosenki Chrześcijańskiej) wykonał „Piosenkę dla nieobecnych” i „W cieniu Twoich rąk”.

Podczas koncertu laureatów można było usłyszeć m. in. Małgorzatę Ochenduszko, Martę Monetę, Ryszarda Fiedlera i Piotra Krakowskiego.

Konkurs zorganizowali: II LO, Świdnicki Ośrodek Kultury i Urząd Miejski, a nad całością czuwała wraz z uczniami z klasy II B nauczycielka Elżbieta Badzioch-Zarzycka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group