Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SPKiŚ wręczy Diamenty Wolności Balcerowiczowi, Frasyniukowi, Kwaśniewskiemu, Michnikowi i Mazowieckiemu

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 20 września 2010, 7:07
Aktualizacja: 7:10
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na uroczystej jubileuszowej gali dwudziestolecia Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich w sobotę, 25 września, pojawić się mają prof. Leszek Balcerowicz, Władysław Frasyniuk, Aleksander Kwaśniewski, Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik, a także Andrzej Arendarski, prezydent Krajowej Izby Gospodarczej, poseł Ryszard Kalisz i Mateusz Morawiecki, prezes Banku Zachodniego WBK. Podczas uroczystości zostaną wręczone specjalne nagrody – Diamenty Wolności, a także Nagrody Wiecznego Pióra i tytuły Członków Honorowych.

Diamenty Wolności to nagrody ustanowione specjalnie z okazji tego jubileuszu. Trafią one w ręce tych, którzy według członków SPiKŚ mieli wybitny wkład w odzyskanie przez Polskę wolności demokratycznej i gospodarczej, które nastąpiło 4 czerwca 1989 roku, ale także tych, którzy tę wolność przez minionych 20 lat budowali. Pięć Diamentów Wolności otrzymają: prof. Leszek Balcerowicz, Władysław Frasyniuk, Aleksander Kwaśniewski, Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik. Szósty diament pojedzie do Gdańska, gdzie z rąk delegacji SPiKŚ odbierze go Lech Wałęsa.

Uroczysta jubileuszowa gala odbędzie się w sobotę wieczorem w Teatrze Miejskim. Poprowadzą ją Anita Odachowska-Mazurek i Robert Gonera. Oprócz Diamentów Wolności wręczone zostaną Wieczne Pióra i nadane tytuły Członków Honorowych SPiKŚ. Staną się nimi: prof. Jan Miodek, popularyzator wiedzy o języku polskim i Marek Woron, kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC we Wrocławiu. Nagrody „Wiecznego Pióra” 2010 otrzymają Andrzej Arendarski – prezes Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, Ryszard Kalisz – adwokat, poseł RP, Mirosław Sośnicki – pisarz, dziennikarz, były poseł RP i Tadeusz Syryjczyk – były minister i poseł RP.

Kilka godzin wcześniej w siedzibie Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej odbędzie się Debata Gospodarcza zatytułowana „20 lat po przełomie, czyli co dał przedsiębiorczości Okrągły Stół”. Zaproszeni na nią zostali: prof. Leszek Balcerowicz, Władysław Frasyniuk, poseł Ryszard Kalisz, Marek Kłoczko, Adam Michnik i doktor Tadeusz Syryjczyk. Debata rozpocznie się o godz. 11.00. Zaplanowane tematy dotyczyć będą okresu przed Okrągłym Stołem, motywów walki o wolność gospodarczą, a także okresu 20 lat po Okrągłym Stole. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania, jaki wpływ na decyzje miał rok 1989, jak ta szansa została wykorzystana, jakie były przeszkody, co się udało, a z czym ciągle się zmagamy oraz co jeszcze moglibyśmy zrobić w najbliższej przyszłości i jakie wnioski możemy wyciągnąć z dzisiejszego kryzysu?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~BOLEK 20-09-2010 9:31
Zaproszono same gwiazdy, dzięki którym dzisiaj wiele ludzi żyje z opieki społecznej, nie ma środków do życia i przede wszystkim punktu zaczepienia w postaci miejsca zatrudnienia. To kpina!
~ 20-09-2010 9:59
Oj Bolek, Bolek. Zaproszono ludzi dzięki którym Polska jest wolnym krajem. Dzięki którym możesz sobie tu swobodnie krytykować bez obawy, że Cię zamkną. Dzięki którym jak Ci się nie podoba, możesz bez problemów wyjechać. Kpiną to jest Twoje malkontenctwo.
~ 20-09-2010 12:13
Diament wolności dla Frasyniuka i jednocześnie dla Kwaśniewskiego ?? To ja sobie na śniadanko dziś zjem bułkę z dżemem i cebulą.
~ 20-09-2010 13:37
świetny komentarz :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group