Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: SPKiŚ wręczy Diamenty Wolności Balcerowiczowi, Frasyniukowi, Kwaśniewskiemu, Michnikowi i Mazowieckiemu

Poniedziałek, 20 września 2010, 7:07
Aktualizacja: 7:10
Autor: KO
Świdnica: SPKiŚ wręczy Diamenty Wolności Balcerowiczowi, Frasyniukowi, Kwaśniewskiemu, Michnikowi i Mazowieckiemu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na uroczystej jubileuszowej gali dwudziestolecia Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich w sobotę, 25 września, pojawić się mają prof. Leszek Balcerowicz, Władysław Frasyniuk, Aleksander Kwaśniewski, Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik, a także Andrzej Arendarski, prezydent Krajowej Izby Gospodarczej, poseł Ryszard Kalisz i Mateusz Morawiecki, prezes Banku Zachodniego WBK. Podczas uroczystości zostaną wręczone specjalne nagrody – Diamenty Wolności, a także Nagrody Wiecznego Pióra i tytuły Członków Honorowych.

Diamenty Wolności to nagrody ustanowione specjalnie z okazji tego jubileuszu. Trafią one w ręce tych, którzy według członków SPiKŚ mieli wybitny wkład w odzyskanie przez Polskę wolności demokratycznej i gospodarczej, które nastąpiło 4 czerwca 1989 roku, ale także tych, którzy tę wolność przez minionych 20 lat budowali. Pięć Diamentów Wolności otrzymają: prof. Leszek Balcerowicz, Władysław Frasyniuk, Aleksander Kwaśniewski, Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik. Szósty diament pojedzie do Gdańska, gdzie z rąk delegacji SPiKŚ odbierze go Lech Wałęsa.

Uroczysta jubileuszowa gala odbędzie się w sobotę wieczorem w Teatrze Miejskim. Poprowadzą ją Anita Odachowska-Mazurek i Robert Gonera. Oprócz Diamentów Wolności wręczone zostaną Wieczne Pióra i nadane tytuły Członków Honorowych SPiKŚ. Staną się nimi: prof. Jan Miodek, popularyzator wiedzy o języku polskim i Marek Woron, kanclerz Loży Dolnośląskiej BCC we Wrocławiu. Nagrody „Wiecznego Pióra” 2010 otrzymają Andrzej Arendarski – prezes Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, Ryszard Kalisz – adwokat, poseł RP, Mirosław Sośnicki – pisarz, dziennikarz, były poseł RP i Tadeusz Syryjczyk – były minister i poseł RP.

Kilka godzin wcześniej w siedzibie Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej odbędzie się Debata Gospodarcza zatytułowana „20 lat po przełomie, czyli co dał przedsiębiorczości Okrągły Stół”. Zaproszeni na nią zostali: prof. Leszek Balcerowicz, Władysław Frasyniuk, poseł Ryszard Kalisz, Marek Kłoczko, Adam Michnik i doktor Tadeusz Syryjczyk. Debata rozpocznie się o godz. 11.00. Zaplanowane tematy dotyczyć będą okresu przed Okrągłym Stołem, motywów walki o wolność gospodarczą, a także okresu 20 lat po Okrągłym Stole. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania, jaki wpływ na decyzje miał rok 1989, jak ta szansa została wykorzystana, jakie były przeszkody, co się udało, a z czym ciągle się zmagamy oraz co jeszcze moglibyśmy zrobić w najbliższej przyszłości i jakie wnioski możemy wyciągnąć z dzisiejszego kryzysu?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group