Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bolesławice: Spłonął warsztat

Poniedziałek, 28 lutego 2022, 13:38
Autor: red
Bolesławice: Spłonął warsztat
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Budynek warsztatu samochodowego i trzy pojazdy spłonęły w pożarze, jaki wybuchł w sobotę 26 lutego po godz. 11.00 w Bolesławicach. Sąsiedzi i mieszkańcy wsi ruszają z pomocą poszkodowanym. Organizują kiermasz ciast. Założono też zbiórkę internetową, na którą można wpłacać pieniądze.

W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej. Pomagali też mieszkańcy wsi. Niestety, warsztatu ani znajdujących się w nim pojazdów nie udało się uratować.

Mieszkańcy Bolesławic organizują pomoc. Za tydzień, w niedzielę 6 marca po mszy świętej odbędzie się kiermasz ciast. Osoby, które chciałyby się przyłączyć i upiec ciasto, proszone są o dostarczanie wypieków do świetlicy środowiskowej w sobotę 5 marca o godz. 18.00.

Uruchomiono także zbiórkę internetową pod adresem https://zrzutka.pl/chbnaz.

- Było to miejsce pracy, w którym od pokoleń moja rodzina zarabiała na chleb. W wyniku pożaru spłonęło doszczętnie wszystko - nie ma gdzie iść do pracy. Moja rodzina została pozbawiona źródła dochodu. Bardzo proszę o symboliczną pomoc. Warsztat był zaraz po remoncie, czekał na finalną wycenę pod ubezpieczenie - stąd duża szansa na brak odszkodowania z powodu braku aktualnej wyceny ubezpieczyciela. Każdy grosz się liczy – czytamy w opisie zbiórki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group