Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Spokojna przystań

Poniedziałek, 7 marca 2022, 9:12
Aktualizacja: 13:12
Autor: red
Gmina Świdnica: Spokojna przystań
Fot. Gmina Świdnica
Zgodnie z Poleceniem Wojewody Dolnośląskiego na terenie gminy Świdnica zostały wyznaczone doraźne miejsca zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy wraz z wyżywieniem i opieką bytowo–socjalną.

Są to: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie. W ostatnich dniach do Krzyżowej, ale i Lubachowa przybyły już matki w dziećmi z terytorium Ukrainy, w tym z bombardowanego Charkowa. W naszej gminie uchodźcy znaleźli bezpieczną przystań.

- Staramy się jak najskuteczniej pomagać uciekającym przed wojną Ukraińcom. Chcemy dać im choć namiastkę domu, poczucia bezpieczeństwa. Naszym celem jest pomoc, która spowoduje, że obywatele Ukrainy poczują się u nas dobrze - mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek

Dziękujemy mieszkańcom gminy Świdnica za okazywane wsparcie i zaangażowanie w przedsięwzięcia wspierające uchodźców z Ukrainy. Zachęcamy do śledzenia informacji na gminnej stronie internetowej i profilu społecznościowym gminy Świdnica, gdzie publikujemy aktualne informacje o najpilniejszych potrzebach i pomocy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group