Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Spokojnie podczas akcji „Znicz 2014” na Dolnym Śląsku

Poniedziałek, 3 listopada 2014, 11:08
Aktualizacja: 11:14
Autor: red.
Dolny Śląsk: Spokojnie podczas akcji „Znicz 2014” na Dolnym Śląsku
Fot. archiwum
W ciągu trzech minionych dni na obszarze województwa dolnośląskiego doszło do 19 wypadków, w których obrażenia odniosło 27 osób. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Dla porównania, podczas akcji w ubiegłym roku w wypadkach zginęły 4 osoby. W piątek, sobotę i niedzielę dolnośląscy funkcjonariusze zatrzymali na drogach naszego województwa 85 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Piątek był przede wszystkim dniem przejazdów dla osób, które zdecydowały się na czas święta odwiedzić rodzinę na terenie kraju. Ruch związany z dojazdem do miejsc docelowych rozłożył się jednak w sposób nie powodujący większych niż zwykle utrudnień na trasach dojazdowych do większych miast. Taka sytuacja wynikała także z tego, że część z osób zdecydowała się na podróż jeszcze wcześniej, włącznie z weekendem poprzedzającym ten świąteczny.

1 listopada dolnośląscy policjanci skoncentrowali się głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, do których tłumnie udawali się mieszkańcy odwiedzający groby najbliższych. O bezpieczeństwo w rejonach nekropolii dbali funkcjonariusze prewencji i wydziałów kryminalnych. Tam, gdzie doszło do zmiany organizacji ruchu, służbę pełnili policjanci drogówki. W dalszym ciągu również funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania na dolnośląskich drogach.

W niedzielę policjanci spodziewali się największej fali powrotów, w związku z czym uwaga funkcjonariuszy skierowana została na główne drogi województwa dolnośląskiego oraz te miejsca, gdzie przewidywano największe natężenie ruchu. Działania kontynuowane były do godzin porannych 3 listopada br.

W dniach od 31 października do 2 listopada br. na dolnośląskich drogach doszło do 19 wypadków, w których rannych zostało 27 osób. Obyło się bez ofiar śmiertelnych – w przeciwieństwie do roku poprzedniego, gdzie odnotowano ich 4. Niestety, część z osób zdecydowała się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. W ciągu trzech dni policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 85 nietrzeźwych kierowców.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group