Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Społeczne Ognisko Muzyczne w Świebodzicach świętuje półwiecze

Piątek, 22 października 2010, 9:12
Aktualizacja: 9:14
Autor: red.
Świebodzice: Społeczne Ognisko Muzyczne w Świebodzicach świętuje półwiecze
Fot. UM Świebodzice
Do soboty, 23 października, potrwają obchody jubileuszu 50–lecia Społecznego Ogniska Muzycznego w Świebodzicach. Już pół wieku ognisko zaszczepia w młodych ludziach miłość do muzyki, a dorośli dziś absolwenci zawsze z radością uczestniczą we wszelkich uroczystościach swojej „szkoły”.

Podczas koncertu inaugurującego obchody jubileuszu w sali Klubu Seniora (dawny „Włókniarz”) zebrało się spore grono sympatyków, podopiecznych i osób zaprzyjaźnionych z Ogniskiem. Koncert rozpoczął się bardzo sympatycznym akcentem – utwór na dwie ręce na pianinie wykonały panie: Teresa Kożuchowicz i Cecylia Tabiś. Żona burmistrza Bogdana Kożuchowicz i współwłaścicielka znanej w całej Polsce firmy Aquapol to uczennice Ogniska, zresztą stosownie do tej okazji panie ubrały granatowe spódnice, a we włosach zawiązały wstążki.

Koncert inauguracyjny prowadziła Róża Stolarczyk, przemówienie okolicznościowe wygłosił obecny dyrektor ogniska, Krzysztof Michalski. Głos zabrał także przewodniczący Wałbrzyskiego Towarzystwa Muzycznego Stanisław Góra, pod którego opieką funkcjonuje świebodzickie ognisko i 6 innych tego typu ognisk w regionie. Były także pamiątkowe dyplomy i odznaczenia dla osób, które szczególnie zasłużyły się w działalności SOM. Otrzymał je m. in. burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz, który znany jest z bardzo szerokiego wsparcia dla działalności kulturalnej i społecznej w mieście.

A potem rozpoczęła się już część muzyczna, swoje talenty zaprezentowali podopieczni Ogniska.

Kolejne wydarzenia w ramach jubileuszu to:
* 22 października, godz. 17.00, sala dawnego „Włókniarza” – koncerty gościnne SOM z Dzierżoniowa i Kłodzka,
* 23 października, godz. 17.00, sala reprezentacyjna Miejskiego Domu Kultury – koncert zespołu muzycznego absolwentów; prezentacja historii SOM oraz uhonorowanie absolwentów SOM; po przerwie koncert w wykonaniu wybranych absolwentów, wspólny koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Waldbröl (partnerskie miasto Świebodzic), a na zakończenie recital Agnieszki Broczkowskiej-Leśny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group