Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Społeczny Komitet Obrony Szpitala będzie zbierał podpisy przeciw przekształceniu Latawca

Wtorek, 5 kwietnia 2011, 11:14
Aktualizacja: 15:33
Autor: KO
powiat świdnicki: Społeczny Komitet Obrony Szpitala będzie zbierał podpisy przeciw przekształceniu Latawca
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Uspokajający ton władz powiatu nie działa kojąco na świdnickie pielęgniarki. – Wcale nie czujemy się uspokojone, tym bardziej, że powiat chce teraz emitować obligacje – mówi Elżbieta Pieprz, przewodnicząca świdnickiego zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. To bowiem oznacza, że powiat ma poważne problemy finansowe.

Sesję, na której powiatowi rajcy mają przyzwolić na emisję obligacji, zaplanowano na najbliższy piątek (porządek obrad: tutaj). Pracownicy Latawca obawiają się, że to może przyczynić się do szybkiej sprzedaży szpitala w prywatne ręce. I choć władze powiatu mówią, że tylko przymierzają się do komercjalizacji (a nie prywatyzacji), właśnie zawiązuje się Społeczny Komitet Obrony Szpitala. Skąd tak poważne kroki? - Zespół, który bada zasadność przekształcenia szpitala, nie został rozwiązany - odpowiada Elżbieta Pieprz.

Na posiedzeniu rady społecznej Latawca pielęgniarki wyraźnie powiedziały, że sprzeciwiają się pracom tego zespołu. Grupa sprawdzająca, czy szpital należy komercjalizować, ma spotkać się po Wielkanocy na kolejnym posiedzeniu.

Społeczny Komitet Obrony Szpitala oficjalne zostanie zawiązany na spotkaniu w środę, 13 kwietnia, o godz. 15.15 w budynku dawnej szkoły podstawowej przy ul. Franciszkańskiej. Znów do świdnickich pielęgniarek i położnych ma przyjechać szef Partii Pracy Sierpień 80 – Bogusław Ziętek.

- Zapraszamy społeczeństwo całego powiatu, bo to nasz wspólny szpital: powiatowy - mówi przewodnicząca Pieprz.

Na spotkaniu będą zbierane podpisy przeciwko przekształceniu szpitala.

***
Więcej na ten temat:

* Pielęgniarki i położne: jesteśmy przeciw pracom zespołu do spraw przekształcania Latawca, środa, 30 marca, godz. 8.28: Pielęgniarki i położne pytały, na jakiej podstawie w ogóle powiat zabiera się tak wcześnie za ten temat. – Lepiej rozmawiać wcześniej niż później – odparł dyrektor Latawca, doktor Jacek Domejko. Doktor Mariusz Leszczyński, ordynator oddziału dziecięcego w Latawcu, powiedział z kolei, że powołanie zespołu badającego zasadność przekształcenia szpitala przy niekompletnej informacji medialnej wprowadziło spore zamieszanie.
* Latawiec do przekształcenia? Odcinek pierwszy, środa, 23 marca 2011, 19:48: Pierwsze spotkanie specjalnego zespołu badającego, czy Latawiec należy komercjalizować, za nami. – Czeka nas półroczna, roczna praca – zapowiedział starosta Zygmunt Worsa. Kolejny odcinek po Wielkanocy.
* Świdnickie pielęgniarki jadą na Wiejską, wtorek, 22 marca 2011, godz. 5.45: Świdnickie pielęgniarki wiedzą, że gdyby im przyszło protestować w obronie formy prawnej szpitala Latawiec, inne siostry z różnych stron kraju wsparłyby je.
* Debata w sprawie Latawca: komercjalizacja to prywatyzacja, a szpital to trochę prywatny folwark, środa, 16 marca 2011, godz. 17.17: – Absolutnie nie możemy się z tym zgodzić, aby doprowadzić do komercjalizacji, bo to jest prywatyzacja szpitala, a prywatyzacja służby zdrowia to katastrofa dla tego kraju – powiedział w Świdnicy Bogusław Ziętek, szef Polskiej Partii Pracy. – W wyniku tych przekształceń ludzie umierają!
* PiS z pielęgniarkami i Sierpniem 80 przeciwko prywatyzacji Latawca, sobota, 12 marca 2011, godz. 11.06: „Los szpitala w Twoich rękach” – czytamy na ulotce, którą firmują radni miejscy Robert Garstecki i Wojciech Kielka z Prawa i Sprawiedliwości oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz Sierpień 80.
* Zespół do spraw zasadności przekształcenia Latawca w spółkę powołany, środa, 9 marca 2011, godz. 16.52: Czy opłaca się świdnicki szpital przekształcić w spółkę prawa handlowego? Sprawdzi to specjalny zespół powołany przez zarząd powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group