Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Spółka podsumowała rok

Piątek, 6 marca 2020, 13:59
Autor: red
Żarów: Spółka podsumowała rok
Fot. UM Żarów
Zarząd Miejsko–Gminnej Spółki Wodnej w Żarowie podsumował zeszłoroczną działalność oraz przyjął plan realizacji zadań gospodarczych na 2020 rok.

W walnym zebraniu delegatów spółki, które odbyło się w czwartek, 27 lutego uczestniczyli burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora, rolnicy z terenu gminy Żarów, radni Rady Miejskiej, sołtysi wsi oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Na zebraniu przewodniczący Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej Artur Bernatowicz przedstawił sprawozdania zarządu z wykonania robót konserwacyjnych i z wykonania planu finansowego. Nie zabrakło również projektów planów na rok 2020 dotyczących prac zarządu, robót konserwacyjnych oraz finansów spółki.

– Wsparciem dla działalności spółki wodnej były dotacje, które otrzymaliśmy w minionym roku z budżetu gminy Żarów w wysokości 30.000,00 złotych, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w kwocie 43.285,00 złotych oraz 12.000,00 złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Ogółem ubiegłoroczny budżet spółki w 2019 roku wyniósł 188.057,40 złotych. Dysponując pozyskanymi środkami finansowymi wykonaliśmy konserwację rowów, w tym gruntowną konserwację przy użyciu sprzętu ciężkiego na długości 9.269 metrów bieżących i renowację sieci drenarskiej na powierzchni 0,30 ha. Trzeba jednak pamiętać, że jest to niewielki procent stanu ewidencyjnego szczegółowych urządzeń melioracyjnych znajdujących się na terenie naszej gminy – mówił podczas zebrania sprawozdawczego Artur Bernatowicz przewodniczący Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej w Żarowie.

Podczas spotkania przedstawiciele spółki przyjęli również plan robót konserwacyjnych na 2020 rok, który został ustalony w oparciu o zgłoszenia zapotrzebowań poszczególnych użytkowników gruntów. Do realizacji przyjęto konserwację rowów na długości około 9.000 metrów bieżących i renowację systemów drenarskich na powierzchni około 2,00 ha. Koszt wykonania powyższych prac zaplanowano na kwotę 100.000,00 złotych.

– Będziemy dalej konserwować urządzenia wodne i na bieżąco monitorować ich stan. Dziękujemy za wsparcie, pomoc oraz ścisłą współpracę w zakresie spraw związanych z naszą działalnością statutową burmistrzowi Leszkowi Michalakowi i pracownikom Urzędu Miejskiego w Żarowie – dopowiadał przewodniczący spółki Artur Bernatowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group