Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Spore ilości narkotyków

Wtorek, 29 sierpnia 2023, 11:42
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Spore ilości narkotyków
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali mężczyznę, który w miejscach swojego zamieszkania posiadał znaczne ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 11.5 kg narkotyków, wśród których była m.in. marihuana i amfetamina oraz 160 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 33- latka, który w miejscu zamieszkania na terenie powiatu świdnickiego miał posiadać znaczne ilości narkotyków.

W trakcie przeszukania budynku mieszkalnego mężczyzny, na strychu policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających w postaci suszu koloru brunatno-zielonego który po przebadaniu na testerze narkotykowym okazał się marihuaną. Policjanci w lodówce zabezpieczyli także słoik z zawiniątkami białej zbrylonej substancji, która po przebadaniu okazała się amfetaminą.

Dalsze czynności pozwoliły na zabezpieczenie 160 krzewów konopi innych niż włókniste w rożnej fazie wzrostu, które uprawniane były na terenie ogródka warzywnego oraz pod tunelem foliowym na terenie posesji.

Policjanci przeprowadzili czynności także pod drugim adresem zamieszkania mężczyzny gdzie również ujawnili kilkadziesiąt gramów narkotyków.

Łącznie zabezpieczono blisko 11.5 kg narkotyków oraz 160 krzewów konopi innych niż włókniste w różnej fazie wzrostu.

Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Sąd na wniosek prokuratury podjął decyzje o jego tymczasowym aresztowaniu.
O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group