Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Sporo na drogi

Piątek, 17 kwietnia 2020, 11:31
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Sporo na drogi
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Kryzys gospodarczy lub zdecydowane spowolnienie w gospodarce, które nieuchronnie będzie następstwem pandemii być może ominie lub nie dotknie w znacznym stopniu branży budowlanej. Jednym z działań, które mają temu sprzyjać będą inwestycje drogowe.

Rząd konsekwentnie realizował będzie program pn. Fundusz Dróg Samorządowych. W jego ramach Gmina Jaworzyna Śląska na remont drogi od ul. Świdnickiej do Bolesławic pozyskała kwotę 1,550 mln zł., co stanowi 75% wartości inwestycji (koszt całkowity ponad 2 mln złotych). Droga znajduje się już w takim stanie, że jej kompleksowy remont jest niezbędny. Prace powinny rozpocząć się w III kwartale tego roku i powinny dobiec końca w 2021 roku.

W tym miejscu za wsparcie dla realizacji tej inwestycji podziękować należy również posłom z naszego okręgu: Panu Ministrowi Michałowi Dworczykowi oraz Posłowi Marcinowi Gwoździowi.

W województwie dolnośląskim wsparcie uzyskało 101 zadań: 23 powiatowe i 78 gminnych. W 2020 r. wysokość środków w Funduszu Dróg Samorządowych, w skali całego państwa, ma wynieść ponad 3,2 mld zł.

W chwili obecnej planowane są przygotowania do kolejnego naboru, który dotyczyłby remontu ul. Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej (wraz z wyminą sieci wod-kan), remontu ul. Ceglanej w Jaworzynie Śląskiej oraz remontu drogi gminnej przez Stary Jaworów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group