Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burkatów: Sporo zebrali

Poniedziałek, 12 października 2020, 9:32
Aktualizacja: 12:34
Autor: red
Burkatów: Sporo zebrali
Fot. Gmina Świdnica
Zgodnie ze wszystkimi obostrzeniami nałożonymi tuż przed wydarzeniem, związanymi z pandemią koronawirusa, a także nie zrażając się ze względu na deszczową i pochmurną aurę, sołectwo Burkatów zorganizowało Piknik Charytatywny, którego celem było zebranie środków finansowych na leczenie Asi Malinowskiej.

Młoda mieszkanka Burkatowa jeszcze do niedawna była pełną energii osobą, niedoścignioną na górskich wycieczkach. Teraz walczy o zdrowie, a na swojej drodze spotyka wielu ludzi o dobrych sercach, chętnych do niesienia pomocy.

Sobotni Piknik w Burkatowie był kolejnym, charytatywnym wydarzeniem organizowanym przez mieszkańców gminy Świdnica.
Dzięki determinacji organizatorów, a przede wszystkim ogromnym sercom gości imprezy, na konto Asi na pewno trafi 27 542,85 zł, a pieniądze są jeszcze liczone.

Społeczność sołecka z Burkatowa ale także z innym miejscowości, zadbała o to, by tego dnia nie zabrakło wielu, różnorodnych atrakcji. W programie znalazły się licytacje voucherów, gadżetów, zaproszeń i innych „fantów”, wśród których duże zainteresowanie wzbudziły między innymi vouchery na przelot balonem, wymianę opon czy usługi kosmetyczne.

Mieszkańcy gminy Świdnica wzięli także udział w Rajdzie Rowerowym „Wkręć się w rower”, organizowanym przez Gminne Koło PTTK Teraz Sudety, przy eskorcie OSP Grodziszcze.

To nie jedyny punkt, w którym tego dnia udział wzięły służby mundurowe. OSP Burkatów zaprezentowało pokazy strażackie, a dzielnicowy st. sierż. Rafał Jarosz przeprowadził spotkanie z seniorami , podczas którego starsze osoby wysłuchały ważnych porad jak nie stać się ofiarą oszustów stosujących metodę „na wnuczka” czy „na policjanta”. Na spotkaniu szczegółowo omówiony został sposób działania sprawców i wskazane zagrożenia.

Wśród licznych atrakcji zaplanowano także tor przeszkód, tyrolkę, box sportowy, pokaz pięknych motocykli z grupy Raiders, pokaz samochodów rajdowych, a także wizytę gościa specjalnego- Mistrza Polski w skoku w dal – Mateusza Jopka.

Na scenie swoje talenty zaprezentowali wokaliści z Akademii Rozwoju Talentów ze Świdnicy, akrobaci z Acro Club Świdnica, judocy z Judo UKS i wielu innych.

Był to dzień pełen wrażeń i emocji. W akcję, poza głównymi organizatorami – sołectwem, radą sołecką, Ochotniczą Strażą Pożarną, Kołem Gospodyń Wiejskich i drużyną sportową Gryf Burkatów, włączyli się: gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji a także liczne sołectwa i organizacje pozarządowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group