Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Sport łączy pokolenia

Poniedziałek, 4 lipca 2016, 8:28
Autor: red
Gmina Świdnica: Sport łączy pokolenia
Fot. Gmina Świdnica
Jak ważną rolę w życiu każdego człowieka niezależnie od wieku odgrywa sport każdy doskonale wie.

Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów udało się stworzyć projekt pn. „Pojednani w sporcie” i uzyskać dofinansowanie na ten cel w kwocie 9710 zł w ramach wsparcia UMWD dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wzmacnianie postaw obywatelskich wśród młodzieży z terenu Dolnego Śląska.

Realizacja projektu ma na celu pobudzenie i rozwój aktywności społecznych 20-osobowej grupy młodzieży w wieku 13-26 lat z terenu Gminy Świdnica w okresie 1 września-15 listopada 2016 roku. W projekcie oprócz młodzieży weźmie udział grupa 10 seniorów, która wraz z młodzieżą będzie aktywnie uczestniczyć w organizowanych wydarzeniach.

Projekt odpowiada również na potrzebę integracji międzypokoleniowej środowiska młodzieży z osobami starszymi 60+,wymiany doświadczeń i spostrzeżeń oraz rozwój zainteresowań grup. Realizacja projektu wpłynie także na rozwój współpracy partnerskiej pomiędzy młodzieżą a sektorem organizacji pozarządowych, administracji publicznej oraz biznesu w zakresie wolontariatu i aktywności społecznej. W zadaniu przewidziano kompleksowe wsparcie w postaci warsztatów profesjonalizujących, wprowadzających w organizację wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozwojowych dot. zainteresowań grupy młodzieży. Projekt zakłada także organizację jednego wydarzenia sportowego Międzypokoleniowego Biegu Pojednania przez grupę wolontariuszy, Pikniku Wolontariatu oraz wsparcie uczestnictwa chętnej grupy młodzieży w II RST Półmaratonie Świdnickim.

Realizacja projektu przyczyni się do:
-zwiększenia zaangażowania młodzieży do działań na rzecz społeczności lokalnych
-zwiększenia zrozumienia potrzeb i problemów młodzieży
-zdobycie doświadczenia w nowych dziedzinach, rozwój własnych zainteresowań
-zwiększenie współpracy międzypokoleniowej
-zwiększenie wywierania wpływu młodzieży na zmiany społeczne

Ponadto wzrośnie wśród młodzieży z terenu gminy Świdnica wiedza i świadomość na temat wolontariatu i aktywności społeczno-obywatelskiej.

Informacje o rekrutacji będą przekazywane w gimnazjach na terenie gminy Świdnica, ogłoszenia parafialne, plakaty informacyjne w sklepach oraz obiektach sportowych na terenie gminy. Dodatkowo informacja umieszczone będą na Funpage Stowarzyszenia, stronach internetowych Gminy Świdnica. Rekrutacja odbywać się będzie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który będzie dostępny w siedzibie Stowarzyszenia.

O uczestnictwie w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń. Łączna wartość projektu opiewa na kwotę 19525,00 w tym 9710 zł stanowić będzie dofinansowanie w ramach wsparcia UMWD dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wzmacnianie postaw obywatelskich wśród młodzieży z terenu Dolnego Śląska

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group