Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Sport szkolny

Czwartek, 15 października 2020, 12:10
Aktualizacja: 12:10
Autor: red
Strzegom: Sport szkolny
Fot. UM Strzegom
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu od czterech lat z powodzeniem realizuje program „Szkolny Klub Sportowy”.

Patronem programu jest Ministerstwo Sportu i PKN Orlen, a zasięgiem działania obejmuje dzieci i młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce. Finansowe wsparcie przy zgłaszaniu szkół podstawowych do programu Szkolny Klub Sportowy zapewnia gmina Strzegom.

W „Czwórce” zajęcia SKS odbywają się po lekcjach 3 razy w tygodniu w dwóch grupach po 15 osób. Realizację programu SKS koordynują nauczyciele wychowania fizycznego: Zbigniew Wroński i Robert Kotowicz. Prowadzący dbają o to, by zajęcia prowadzone były systematycznie w nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Oczywiście dominują gry zespołowe, w szczególności piłka siatkowa oraz zajęcia lekkoatletyczne. Udział szkół w programie SKS to nie tylko ciekawe zajęcia sportowe dla uczniów. To także możliwość ścisłej współpracy nauczycieli wf-u ze Szkolnym Związkiem Sportowym we Wrocławiu i Instytutem Sportu w Warszawie, w tym udział w konferencjach i szkoleniach oraz badaniach sprawności i zdrowia uczestników programu. Dodatkowo kontynuacja programu gwarantuje bezpłatne pozyskiwanie nowoczesnego sprzętu sportowego.

Choć ilość zaplanowanych działań programu SKS została częściowo ograniczona ze względu na sytuację sanitarną, realizacja zajęć odbywa się na bieżąco. Przewidywane zakończenie czwartej edycji planowane jest 30 listopada br. Jak zapewnia SZS Dolny Śląsk, w styczniu 2021 r. rozpocznie się kolejna edycja programu SKS.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group