Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1149
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gminna Żarów: Sportowcy nagrodzeni

Wtorek, 28 maja 2024, 9:41
Autor: red
Gminna Żarów: Sportowcy nagrodzeni
Fot. UM Żarów
Na co dzień spędzają wolny czas na bieżniach, matach lub na boiskach. Dzięki swojej pasji i determinacji osiągają sukcesy na najważniejszych turniejach, zawodach, olimpiadach. Są utalentowani i pełni samozaparcia.

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w piątek, 24 maja nagrodziliśmy także naszych sportowców. Za swoje osiągnięcia sportowcy otrzymali nagrody finansowe. Za wybitne osiągnięcia sportowe burmistrz Przemysław Sikora oraz przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Pezryński uhonorowali Martynę Janaszek, Kingę Wąs, Michalinę Kozak, Miłosza Kołodzieja, Dawida Kamińskiego, Igora Makowskiego i Filipa Makowskiego.

- To dla mnie wielki zaszczyt podziękować Wam za Waszą pracę i wyniki, które osiągacie. Każdy sukces mieszkańców naszej gminy przyjmowany jest z wielką radością i satysfakcją. Dziś pragnę złożyć na Wasze ręce ogromne gratulacje nie tylko za zdobyte nagrody, puchary i medale, ale przede wszystkim dziękuję Wam, że promujecie gminę Żarów i nigdy nie zapominacie o swoich korzeniach. Uprawianie sportu to przecież nie tylko przyjemności i zwycięstwa, to przede wszystkim cała lista wyrzeczeń i poświęceń. Tym bardziej doceniamy Wasze zasługi i jesteśmy dumni, że mamy w gronie naszych mieszkańców tak utalentowanych sportowców. Dziękuję Wam za godne reprezentowanie gminy Żarów na różnych szczeblach rywalizacji sportowej i życzę dalszych sukcesów, radości z uprawiania sportu i spełnienia marzeń – gratulował burmistrz Przemysław Sikora.

NAGRODZENI SPORTOWCY W 2024R.:

KINGA WĄS

Reprezentantka lekkoatletycznego klubu sportowego „Górnik” w Wałbrzychu. Młoda, zdolna i pracowita, dla której sport to największa pasja. Od wielu lat konsekwentnie rozwija swoje umiejętności, trenując lekkoatletykę. Do jej największych sukcesów należy I miejsce zdobyte podczas biegu na 80 metrów przez płotki oraz III miejsce w biegu na 300 metrów podczas Mistrzostw Dzieci U12 i U14, które odbyły się w 2023r. w Lubawce. Na swoim koncie ma także sukces odniesiony na Ogólnopolskiej Halowej Olimpiadzie LDK (projektu Lekkoatletyka dla każdego) w Spale, gdzie zajęła VI miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki, reprezentując województwo dolnośląskie i gminę Żarów. Tym wynikiem uplasowała się na 4. miejscu w Polsce najlepszych biegaczek w swojej kategorii wiekowej.

MICHALINA KOZAK

Na co dzień trenuje piłkę siatkową na pozycji rozgrywającej w Młodzieżowym Klubie Siatkówki Polonia Świdnica. Wspólnie ze swoją drużyną młodziczek i juniorek młodszych, osiągnęła mnóstwo sukcesów. Dodać należy również, że w 2023r. równolegle trenowała i grała także w łączonej drużynie minisiatkówki w Kamiennej Górze. Do najważniejszych sukcesów ogólnopolskich jej drużyny należy II miejsce i Wicemistrzostwo Polski w Minisiatkówce w kategorii czwórek na Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving, II miejsce i Wicemistrzostwo Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce halowej kobiet czy III miejsce w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce. To nie jedyne osiągnięcia młodej zawodniczki z gminy Żarów. Jako najmłodsza zawodniczka swojej drużyny została powołana do Kadry Województwa Dolnośląskiego Dziewcząt na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, gdzie wraz z reprezentacją Dolnego Śląska wywalczyła w 2023r. srebrny medal, przyczyniając się do sukcesu naszego województwa. Do tych imponujących sukcesów należy jeszcze dorzucić sukcesy na arenie wojewódzkiej, m. in. Mistrzostwo Województwa Dolnośląskiego w całej Lidze Minisiatkówki, I miejsce i zdobycie Pucharu Dolnośląskiej Akademii Siatkówki Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii młodziczek, I miejsce i Mistrzostwo Województwa oraz awans do Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

MIŁOSZ KOŁODZIEJ

Jest zawodnikiem Miejskiego Klubu Sportowego „Polonia” Świdnica, gdzie od 11 lat trenuje akrobatykę sportową, osiągając wiele znakomitych sukcesów. Do najważniejszych z nich należy I miejsce XV Grand Prix Polski, I miejsce Mistrzostw Polski Juniorów i III miejsce Mistrzostw Polski Seniorów (w kategorii 2-ki męskie). Reprezentuje gminę Żarów na wielu prestiżowych zawodach, zarówno na arenie narodowej, jak i międzynarodowej. Akrobatyka sportowa to bardzo trudny sport. Wymaga samozaparcia, dyscypliny i systematyczności, jednak wysiłek i poświęcenie włożone podczas każdego treningu owocują zdobyciem wspaniałych wyników sportowych.

DAWID KAMIŃSKI

Swojej pasji poświęca każdą wolną chwilę, odnosząc sukcesy na ogólnopolskich, ale też międzynarodowych zawodach. Jest zawodnikiem klubu sportowego Mako Judo we Wrocławiu. Do najważniejszych jego sukcesów należy zdobycie I miejsca w kategorii wagowej 90 kg w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych U16, które odbyły się w 2023r. w Opolu. Jest także członkiem kadry wojewódzkiej oraz kadry narodowej w grupie Junior Młodszy. W 2022r. znalazł się na 3. miejscu w rankingu Dolnośląskiego Związku Judo Młodzików. To duży sukces zawodnika, a zdobyte medale w sportowych zmaganiach są tylko potwierdzeniem, że na to miejsce na podium po prostu zasługuje. Sukces to efekt sumiennych przygotowań, a przede wszystkim świadomości własnych możliwości, bo przecież „Mistrzowie nie tworzą się w salach gimnastycznych. Mistrzowie są stworzeni z tego co mają ukryte głęboko w sobie".

IGOR MAKOWSKI

Zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego „Polonia” Świdnica, gdzie trenuje akrobatykę sportową. Ciężka i sumienna praca podczas treningów przyniosła doskonałe rezultaty. Do jego najważniejszych sukcesów sportowych należy zaliczyć I miejsce na Tauron Mistrzostwa Polski Juniorów w Akrobatyce Sportowej, III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej oraz I miejsce wywalczone na XV Grand Prix w Akrobatyce Sportowej (w kategorii 2-ki mężczyzn lat 13-19). Reprezentuje gminę Żarów na zawodach i turniejach rozgrywanych zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej.

MARTYNA JANASZEK

Na co dzień wolny czas spędza z reguły w salach gimnastycznych, gdzie trenuje i przygotowuje się do udziału w kolejnych ważnych zawodach. Dzięki swojej pasji i determinacji osiąga mnóstwo sukcesów na najważniejszych ogólnopolskich i światowych turniejach, olimpiadach, czy mistrzostwach. Trenuje w barwach Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Wśród najważniejszych jej sukcesów należy wymienić: I miejsce na Mistrzostwach Świata w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w Republice Południowej Afryki w kategorii juniorek do lat 18 (do 57 kg), II miejsce na Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym we Francji w kategorii juniorek do lat 18 (do 57 kg), I miejsce na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc w kategorii juniorek do lat 18 (do 57 kg), I miejsce na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, II miejsce na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym oraz III miejsce na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc w kategorii juniorek do lat 18 Open. Od 2021r. jest członkinią Kadry Polski. Multimedalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Wywiązuje się z obowiązku reprezentowania kraju, klubu oraz swojej miejscowości gminy Żarów, co zawsze podkreśla, startując w zawodach.

FILIP MAKOWSKI

Reprezentant Miejskiego Klubu Sportowego „Polonia” Świdnica, gdzie trenuje akrobatykę sportową. Od wielu lat jest Mistrzem Polski w kategorii Junior Młodszy. Do jego najważniejszych sukcesów sportowych należy: I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w akrobatyce sportowej, I miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska w akrobatyce sportowej i I miejsce podczas XV Grand Prix Polski w akrobatyce sportowej (w kategorii 4-ki męskie, lat 12-18). Za tymi wspaniałymi osiągnięciami stoi zapewne ogromny wysiłek, niegasnąca motywacja i wsparcie najbliższych na każdym etapie sportowych wyzwań. Gminę Żarów oraz barwy swojego klubu dumnie reprezentuje na zawodach rangi ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group