Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1716

Żarów: Sportowcy podczas Dni Żarowa

Czwartek, 30 maja 2019, 13:38
Sportowcy nie zawiedli! Tegoroczne Dni Żarowa zgromadziły wielu zawodników różnych dyscyplin, którzy walczyli o puchar Burmistrza Miasta Żarów.

W Turnieju Piłki Nożnej Zakładów Pracy zobaczyliśmy aż siedem zespołów. Po raz pierwszy w historii rozgrywek zwyciężyli pracownicy Daicel Żarów. Pozostałe miejsca: 2. Electrolux Żarów, 3. Electrolux Świdnica, 4. AKS Żarów, 5. PCO Żarow, 6. ILP Żarów, 7. Yagi Żarów. Skład zwycięzców – Daicel Żarów: Marcin Małolepszy, Tomasz Panek, Paweł Gomułka, Michał Bobowski, Mateusz Wirchniański, Grzegorz Bielec, Grzegorz Wróblewski, Mateusz Śmigielski.

Dziewięć par deblowych przez blisko osiem godzin rywalizowało na kortach tenisowych. Triumf i tytuł mistrzowski dla debla Adam Serafin – Karol Serafin. Podium uzupełnili: 2. Szymon Janaszek – Piotr Janaszek, 3. Marcin Garbacz – Ireneusz Sordel.

Wśród koszykarzy najlepszym zespołem był Yyy... w składzie Patryk Gawron, Damian Dawlewicz, Roman Burdziński, Piotr Pudlik.

XIII Memoriał im. Edwarda Sypniewskiego w piłce siatkowej mężczyzn padł łupem zawodników Dekorii I Swidnica. Pozostałe miejsca: 2. TKKF Chemik Żarów, 3. Dekoria II Świdnica, 4. Boroki Katowice, 5. Kubusie Wieruszów, 6. Daicel Żarów, 7. Swidnica24.pl

Nad Stawem Miejskim rywalizowali wędkarze. Największą ilość punktów zdobył Kacper Moryl (3880 pkt.), który został zwycięzcą wśród kadetów. Na kolejnych miejscach na podium w tej kategorii wiekowej znaleźli się: 2. Patrycja Kubicka, Weronika Szczurek. Wśród juniorów zwyciężył Kacper Kozłowski. Najlepszym seniorem okazał się Piotr Kondratowicz, który wyprzedził Krystiana Dąbrowskiego oraz Jana Drwalca. Największą rybę zawodów złowił Grzegorz Hałaczkiewicz.