Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 622
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sportowe święto w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Bliżej Dziecka"

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 14 października 2011, 12:29
Aktualizacja: 19:10
Autor: MDvR
Fot. MDvR
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Niepublicznej Szkole Podstawowej Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego "Bliżej Dziecka" mieliśmy prawdziwe piłkarskie święto. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z piłkarzami, dowiedzieć się, jak trenują, jakie mają cele i jaki doping lubią najbardziej, by na końcu zmierzyć się z naszymi III–ligowcami na boisku.

Sport uczy pokory, wytrwałości i podążania za własnymi marzeniami. Żeby osiągnąć cel trzeba ciężko i systematycznie trenować – mówił podczas dzisiejszego spotkania Jarosław Lato. Zapytano jeszcze o to, jaki doping nasi piłkarze lubią najbardziej wyznał, że przede wszystkim zawodników „niesie” kulturalny doping, wtedy za plecami czują wsparcie fanów.

Sport jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, dlatego tak istotne jest to, żebyście uczęszczali na lekcje wychowania fizycznego, to właśnie podczas tych zajęć rozwijamy własne ciało. Zacząłem treningi piłkarskie w wieku 7 lat, piłka nożna to jednak tylko piłka nożna, na wf-ie rozwijałem również inne umiejętności – wyznał Maciej Bielski.

W naszym klubie występuje wielu zawodników, którzy grali już też w innych klubach, sporą część stanowią również wychowankowie – powiedział Dariusz Filipczak, kapitan zespołu. Bohaterowie dzisiejszego spotkania zapytani zostali także o obecny III-ligowy sezon. – Obecnie jesteśmy na szóstym miejscu w tabeli, zmniejszamy jednak dystans do drużyn będących przed nami. Bardzo zapraszamy na nasz najbliższy mecz z Lechią Zielona Góra (sobota 15.00), będzie to dla nas bardzo ważne spotkanie, weźcie rodziców i wspomóżcie dopingiem zawodników – dodał Dariusz Rutkowski, dyrektor Polonii Świdnica.

Na ręce dyrektorki Niepublicznej Szkoły Podstawowej Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego "Bliżej Dziecka"Danuty Sekuły powędrował piłka z autografami piłkarzy, a także klubowy szalik i proporczyk.

Na zakończenie odbył się mecz towarzyski pomiędzy reprezentacją szkoły, a ekipą naszych III-ligowców. W regulaminowym czasie gry padł remis 4:4, a o zwycięstwie musiała zadecydować seria rzutów karnych. W tym elemencie piłkarskiego rzemiosła lepsi okazali się dziś gospodarze – uczniowie, którzy pokonali ekipę Polonii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 15-10-2011 18:03
Tak powinno się bawić w Święto Edukacji :) mylnie potocznie nazywanym dniem nauczyciela. Brawo.
~ 16-10-2011 20:59
Brawo! Ta szkoła jest rzeczywiście bliżej dziecka!
~Obserwator 19-10-2011 17:39
Piękna akcja, super przeżycie dla dzieci. Tak trzymać ! Szkoła stara się, a przy tym szacunek dla piłkarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group